(06247) 4-10-33
Parse error in downloaded data
Документ № 251р від 20.05.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

Історія відсутня


УКРАЇНА

ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ МІСТА ТОРЕЦЬК

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

20.05.2020 м. Торецьк №251р
 
Про затвердження Правил дотримання тиші у м. Торецьк

Розглянувши лист Торецького відділення поліції Бахмутського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області від 07.02.2020 № 759/02-1.15 з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів, згідно з Законом України «Про засади державної регуляторної політики  у сфері господарської діяльності», Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови», Кодексом України про адміністративні правопорушення, Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011   № 839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів», Указом Президента Украіни від 30.04.2018 № 116/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2018 року «Про широкомасштабну антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях», розпорядженням керівника військово-цивільної адмінінстрації міста Торецьк Донецької області від 31.08.2018 № 685р «Про затвердження Правил торгівлі на ринках міста Торецьк (у новій редакції)», керуючись пунктом «б» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 35 частини 1, частиною 2 статті 4, частиною 3 статті 6 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації»

 1.    Затвердити Правила дотримання тиші у м. Торецьк (додається).
 1. Рекомендувати:

2.1. Головам Залізної міської ради, Новгородської, Північної, Щербинівської селищних рад (Наумов, Ленко, Карамишева, Бергій) прийняти відповідні Правила згідно з законодавством України.   

2.2. Торецькому відділенню поліції Бахмутського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області (Кулагін):

2.2.1. Посилити  охорону громадського порядку та  патрулювання в  м. Торецьк  у денний та нічний час.

2.2.2. Забезпечити  на  території міста Торецьк виконання  суб’єктами підприємництва вимог даного розпорядження та в межах повноважень  вживати заходи щодо недопущення порушень.                                                                                     

2.2.3. Активізувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням вимог статей 182, 1956  Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 1. Відділу розвитку  малого бізнесу та підприємництва (Євстигнеєва)  довести вимоги даного розпорядження до відома всіх  суб'єктів  підприємницької діяльності міста Торецьк, які підпадають під його дію, та провести серед них роз’яснювальну роботу щодо заборони продажу піротехнічних виробів (феєрверків, салютів, тощо) в місті Торецьк, на період проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил.
 1. Відділу внутрішньої та інформаційної політики  (Сорокіна)  забезпечити в установленому законодавством порядку оприлюднення даного розпорядження у місцевих засобах інформації та на офіційному веб-сайті військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області.

 

 1. Координацію з виконання розпорядження покласти на Управління житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області (Герт) та відділ з питань  надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення (Королех), контроль - на заступника керівника військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області Винника Сергія.

Керівник

військово-цивільної адміністрації                                                             Василь ЧИНЧИК

                                                                                             

                                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                 розпорядження керівника

                                                                                                 військово-цивільної адміністрації      

                                                                                                 20.05.2020 № 251 р

     

Правила дотримання тиші у м. Торецьк

 1. Загальні положення

1.1. Правила дотримання тиші у м. Торецьк (надалі – Правила) встановлюються з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян згідно з  Законами України «Про засади державної регуляторної політики  у сфері господарської діяльності»,  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», «Про благоустрій населених пунктів», Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови», Кодексом України про адміністративні правопорушення, Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів», Указом Президента Украіни від 30.04.2018 № 116/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2018 року  «Про широкомасштабну антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях», розпорядженням керівника військово-цивільної адмінінстрації міста Торецьк Донецької області від 31.08.2018 № 685р «Про затвердження Правил торгівлі на ринках міста Торецьк (у новій редакції)», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в частині делегованих повноважень), Закону України "Про військово-цивільні адміністрації», інших нормативно-правових актів.

         1.2. Правила є обов'язковими для виконання всіма фізичними особами-підприємцями, юридичними та фізичними особами.

            1.3. У Правилах нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:
            1.3.1 захищені об'єкти – приміщення, території, на яких упродовж доби забороняється перевищення рівнів шуму, допустимих для відповідного часу доби:

           1.3.1.1 житлові будинки й прибудинкові території;

            1.3.1.2 лікувальні, санаторно-курортні заклади, будинки-інтернати, заклади освіти, культури;

             1.3.1.3 готелі й гуртожитки;

             1.3.1.4 розташовані в межах населених пунктів заклади ресторанного господарства (громадського харчування), торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу;

            1.3.1.5  інші будівлі й споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

            1.3.1.6 парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків;

1.3.2 шум – це будь-який небажаний звук чи сукупність звуків з випадковими розподілами частот і інтенсивності, що сприймається негативно, заважає слуховому сприйняттю корисної інформації, порушує тишу, завдає шкоди здоров’ю людини та знижує її працездатність;

1.3.3 рівні шуму для відповідного часу доби – допустимі рівні шуму, установлені відповідними санітарними нормами, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року № 463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови», та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують збереження тиші на територіях і в приміщеннях будівель різного призначення, зокрема:

            1.3.3.1 для житлових приміщень квартир, будинків відпочинку, будинків-інтернатів для людей похилого віку і інвалідів:                                       

1.3.3.1.1    для денного часу (з 8.00 до 22.00) – 40 дБА;

 • для нічного часу (з 22.00 до 8.00) – 30 дБА;

            1.3.3.2   для житлових кімнат у будинках гуртожитків:

 • для денного часу (з 6.00 до 22.00) – 45 дБА;
 • для нічного часу (з 22.00 до 6.00) – 35 дБА.
 • для територій, що безпосередньо прилягають до житлових будинків, будинків відпочинку, лікувально-профілактичних закладів, будинків-інтернатів для людей похилого віку й інвалідів, дитячих дошкільних закладів, шкіл та інших навчальних закладів:

           1.3.3.3.1 для денного часу (з 8.00 до 22.00) – 55 дБА;

           1.3.3.3.2 для нічного часу (з 22.00 до 8.00) – 45 дБА;

           1.3.3.4 для територій, що прилягають до будівель гуртожитків:

           1.3.3.4.1 для денного часу (з 8.00 до 22.00) – 60 дБА;

           1.3.3.4.2 для нічного часу (з 22.00 до 8.00) – 50 дБА;

           1.3.4 денний час – часовий проміжок від 08.00 год. до 22.00 год.;      

          1.3.5 нічний час – часовий проміжок від 22.00 год. до 08.00 год.

         1.3.6 піротехнічна суміш  -  сукупність  компонентів   (елементів), призначених   для   спорядження   піротехнічного  виробу  з  метою одержання різноманітних ефектів;

          1.3.7. піротехнічний виріб  -  виріб,  призначений   для   створення світлового, іскрового, димового, звукового та/або змішаного ефекту шляхом горіння  (вибуху)  піротехнічної  суміші  та/або  вибухової речовини;

          1.3.8. піротехнічні вироби,  призначені для транспортних засобів,  - складові частини системи безпеки транспортного засобу,  що містять піротехнічні речовини,  призначені для активізації засобів безпеки транспортного засобу;

          1.3.9. сценічні піротехнічні   вироби   -    піротехнічні    вироби, призначені  для  використання  на сцені як у приміщенні,  так і на відкритому просторі, зокрема ті, що використовуються під час кіно- та телезйомок;

          1.3.10. феєрверки (феєрверочні   вироби)   -   піротехнічні   вироби, призначені  для використання  під  час  проведення   розважальних заходів;

         1.3.11. феєрверки (феєрверочні   вироби)  загального  використання  - піротехнічні  вироби,   що   вільно   реалізуються   населенню   з урахуванням вимог цього Технічного регламенту, поводження з якими не потребує спеціальних знань та  навичок,  а  використання  таких виробів  з  дотриманням  вимог  інструкції  щодо  їх  застосування забезпечує захист життя та здоров'я людей і охорону  навколишнього природного середовища;

         1.3.12.  феєрверки (феєрверочні  вироби)  професійного  використання - піротехнічні вироби,  призначені виключно для використання особами із спеціальною підготовкою.

            Інші терміни вживаються  в значеннях наведених нормативних актах України.

 1. Вимоги до суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців) та громадян

           2.1.  Усі фізичні особи-підприємці, юридичні та фізичні особи при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення й зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

2.1.1 здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, допустимих для відповідного часу доби;                                                       

2.1.2 проводити організаційні заходи для відвернення й зниження виробничих, комунальних, побутових і транспортних шумів, включаючи запровадження раціональних схем і режимів руху транспорту та інших пересувних засобів і установок у межах населених пунктів;

2.1.3 вживати заходи щодо недопущення впродовж доби перевищення рівнів шуму, допустимих для відповідного часу доби, на захищених об'єктах;

2.1.4 забезпечувати під час роботи закладів ресторанного господарства (громадського харчування), торгівлі,  побутового  обслуговування,  розважального бізнесу,  культури,  при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо, рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих майданчиках, а також рівні шуму в прилеглих до них житлових і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, допустимих для відповідного часу доби.

2.2. На території міста забороняється:

2.2.1 гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних виробів цілодобово на захищених об'єктах;

2.2.2 проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом у робочі дні з 22.00 до 8.00, а у святкові та неробочі дні ˗ цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про їх початок та закінчення. За згоди мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних і ремонтних робіт, не може перевищувати рівні шуму, допустимі для відповідного часу доби, цілодобово;

2.2.3 продаж піротехнічних виробів побутового призначення суб'єктами господарювання, а також громадянами на ринках та на території міста Торецьк цілодобово; 

2.2.4 використання засобів теле-радіомовлення, звуковідтворювальної апаратури, пристроїв для підсилення звуку, у тому числі встановлених на транспортних засобах, об’єктах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, павільйонах, лотках), на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, окремо розміщених літніх кафе, танцювальних майданчиках, з потужністю, що перевищує рівні шуму, допустимі для відповідного часу доби та призводить до порушення тиші;

2.2.5 установлення на балконах, лоджіях, відкритих вікнах і сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратури й користування нею з потужністю, що перевищує рівні шуму, допустимі для відповідного часу доби;

2.2.6 подача автомобільних сигналів упродовж доби, крім випадків, коли   без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді;

2.2.7. перевищення рівнів шуму, допустимих для відповідного часу доби, від роботи автомобілів та їх обладнання, що обслуговують об’єкти торгівлі при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт та паркуванні транспорту на захищених об’єктах;

2.3.  Керівникам закладів ресторанного господарства не допускати проведення відвідувачами феєрверків, інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів на територіях прилеглих до підпорядкованих закладів.

                                                  

 1. Випадки, на які не поширюються вимоги щодо дотримання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом

3.1. Здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом за умов, що виключається проникнення шуму за їх межі, у прилеглі приміщення, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

3.2. Попередження та/або ліквідація наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій.

3.3. Надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень.              

3.4. Попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони.

3.5. Проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено військово-цивільну адміністрацію міста Торецьк Донецької області на період її дії.

3.6. Робота обладнання й механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умов вжиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

3.7. Відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня чергової річниці міста Торецьк, інших свят відповідно до місцевих нормативних актів, проведення спортивних змагань.

 1. Контроль за виконанням Правил та відповідальність за їх порушення

4.1. Контроль за виконанням Правил здійснюється військово-цивільною адмінінстрацією міста Торецьк Донецької області, на період її дії, відділеннями та відділами Національної поліціії України, підрозділами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у межах повноважень, установлених законодавством України.

4.2. Порушення вимог зазначених Правил, законодавчих, інших нормативно-правових актів суб'єктами господарювання та громадянами щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму тягне за собою відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та іншими нормативно-правовими  актами.

Заступник керівника військово-цивільної

адміністрації міста Торецьк Донецької області                                        Сергій ВИННИК

Правила дотримання тиші у м. Торецьк підготовленні Управлінням житлово- комунального господарства військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області

Начальник Управління житлово-комунального

господарства військово-цивільної адміністрації

міста Торецьк Донецької області                                                               Микола ГЕРТ • logo
 • Торецька міська ВЦА
  Офіційний веб-сайт

КОНТАКТИ

 • Адреса: 85200, М. ТОРЕЦЬК, ВУЛ. МАЯКОВСЬКОГО, 24А
 • Тел: (06247) 4-10-33
 • Факс: (06247) 4-10-33
 • Email: inbox@toretsk-rada.gov.ua
 •  

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • logo