тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розроблено Наказ «Про деякі питання у сфері бджільництва»

До уваги пасічників!

Всі ми знаємо, що таке пасіка, але не всі знаємо, що згідно чинного законодавства України пасіки підлягають реєстрації. Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розроблено Наказ від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва». Цим Наказом затверджено:

План породного районування бджіл;

Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

Порядок реєстрації пасіки;

Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

Згідно з Порядком реєстрації пасіки, пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування.

Для реєстрації  пасіки в Торецькій міській територіальній громаді необхідно:

  1. Заповнити заяву про реєстрацію пасіки.
  2. Зробити копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, отриманого в тероргані Держпродспоживслужби (в Торецькій міській громаді це – Торецьке відділення Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, яке знаходиться за адресою: м. Торецьк, Дарвіна, 47) та засвідчити належним чином.
  3. Звернутись до центру надання адміністративних послуг міста Торецька (м.Торецьк, вул. Дружби, 24), із вищезазначеними документами та паспортом.

У разі перевезення (кочівлі) пасіки на територію іншого органу місцевого самоврядування власник пасіки або уповноважена ним особа інформують про це дані органи самоврядування. Інформація повинна бути надана засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше, ніж за два календарних дні до перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію.

У разі припинення діяльності пасіки власник або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформують орган місцевого самоврядування за місцем реєстрації

Також в центрі надання адміністративних послуг можливо отримати Довідку про реєстрацію пасіки. Для цього надається заява та копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки. Довідка надається протягом трьох днів.

Консультацію можна отримати за телефоном 0892502127.

#торецьк_info