тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

До уваги підприємців!

До уваги підприємців!
 
Громадяни скаржаться на неприймання продавцями платіжних карток.
 
⚡️ Останнім часом збільшилася кількість скарг споживачів щодо відмови з боку продавців у безготівковому розрахунку за придбані товари, у зв’язку з чим інформуємо про таке.
 
📃 Статтею 17 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне здійснення безготівкових розрахунків.
 
Продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати. 💵
 
✏️ Слід зазначити, що постановою КМУ від 29.09.2010 р. № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» окремих категорій продавців від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги), зокрема суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.
 
⚡️Таким чином, відмова у безготівковому розрахунку за придбані товари та надані послуги свідчить про обмеження прав споживача та є порушенням вимог законодавства. 💰
 
📎 Нагадуємо, Постановою № 878 звільнено від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів:
 
✔️заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств,
✔️підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій),
✔️суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.
 
Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва
#торецьк_info