тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу на автобусних маршрутах загального користування

20 грудня поточного року під головуванням заступника керівника Торецької міської ВЦА Юрія Євсікова відбулось засідання круглого столу щодо обговорення проєкту розпорядження керівника Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу на автобусних маршрутах загального користування».

Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Торецькою міською ВЦА на офіційному сайті розміщено Аналіз регуляторного впливу до проєкту розпорядження керівника Торецької міської ВЦА «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу на автобусних маршрутах загального користування», базове відстеження, проєкт розпорядження. Розроблено проєкт розпорядження відповідно до Законів України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про автомобільний транспорт», «Про ціни та ціноутворення», наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту».
Упродовж місяця (до 17.12.2021) відповідно до вимог чинного законодавства України фізичні та юридичні особи, їх об’єднання мали можливість ознайомитися зі змістом вищезазначених документів та надати зауваження, пропозиції до них. Відповідний проєкт розпорядження спрямований на досягнення балансу інтересів пасажирів та перевізників, які працюють на автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі руху та маршрутному таксі.
З моменту оприлюднення регуляторного акту зауважень та пропозицій не надійшло, тому ракурс засідання круглого столу був спрямований на загальне обговорення підвищення тарифів та якості надання автотранспортних послуг на території Торецької міської територіальної громади.
Під час дискусії з метою забезпечення економічно обґрунтованого рівня тарифів представники перевізника окреслили основні статті витратної частини. Також під час засідання задля забезпечення стабільного, безпечного, якісного обслуговування пасажирів було обговорено питання щодо відновлення роботи автобусних маршрутів, терміни реалізації проєкту «Будівництво приміщень для обслуговування будівлі автовокзалу», а також дотримання перевізниками умов Договору про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та інших нормативно-правових актів, що регулюють процеси перевезення пасажирів.
За результатами проведення круглого столу прийнято рішення щодо необхідності перегляду тарифу на перевезення. Також для прозорості проведення реалізації проєкту «Будівництво приміщень для обслуговування будівлі автовокзалу» вирішено організувати зустріч з власником автостанції та громадськістю стосовно обговорення планів та термінів реалізації зазначеного проєкту.
#торецьк_info