тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

#Вакцинація

#Вакцинація
В Україні вакцинація дітей від інфекційних хвороб відбувається за національним календарем щеплень і починається одразу з народження. Так, щеплення від гепатиту В роблять у першу добу життя. Вакцину від туберкульозу дитина отримує на 3-5 добу. Щеплення від дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції починають робити у двомісячному віці.

👉 Трапляється, що дитина не отримує свої щеплення вчасно. У таких випадках лікар може запропонувати ввести кілька вакцин одночасно. Батьків це може налякати, проте комбінування вакцин — нормальна світова практика. Дослідження показують, що вакцини в комбінації такі ж самі ефективні, як і окремо. Слід лише дотримуватися певних правил:
💉 дві чи більше інактивованих вакцин та/або анатоксинів можна вводити одночасно в різні ділянки тіла або з будь-яким інтервалом. Наприклад, вакцину від гепатиту В з анатоксином правця і дифтерії та ацелюлярною кашлюковою вакциною (АКДП).
💉 жива вакцина може вводитися одночасно з інактивованою вакциною або анатоксином. Наприклад, жива КПК (проти кору, паротиту і краснухи) з інактивованою вакциною проти поліомієліту;
💉 дві або більше живих вакцин, які вводяться ін’єкційно (крім БЦЖ), можуть бути введені одночасно або з інтервалом не менше 1 місяця;
💉 щеплення вакциною БЦЖ не роблять в один день з іншими вакцинами. Інші вакцини можна вводити за місяць до чи після БЦЖ. Виняток — вакцина проти гепатиту В, її можна застосовувати одночасно з БЦЖ.
На всі питання щодо графіка вакцинації та можливого поєднання вакцин може відповісти сімейний лікар або педіатр, з яким укладена декларація вашої дитини.
 
Адміністрація КНП «ЦПМСД» м. Торецька
#торецьк_info