тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Психологи «Проліска» спільно з проектом MH4U організували у Торецьку для сімейних лікарів тренінг

Що робити, якщо на прийом прийшов пацієнт з пригніченим настроєм? Чим допомогти хворому, який живе в прифронтовому населеному пункті і знаходиться в стані гострого стресу? Як сімейному лікарю під час пандемії, коли кількість пацієнтів, що звертаються за медичною допомогою збільшилася в рази, як не вигоріти на роботі та зберігати спокій?
З 6 по 21 липня для лікарів КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» м. Торецька психологи Гуманітарної місії “Проліска”, що працюють за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні, спільно з тренерами проекту Психічне здоров’я для України провели шість онлайн-занять відповідно до програми дій ВООЗ WorldHealthOrganization (WHO) щодо заповнення прогалин в області психічного здоров’я.

«За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, але і стан душевного благополуччя, при якому людина реалізує свої здібності, може справлятися з щоденними життєвими стресами, продуктивно працювати і робити внесок в свою громаду. Сімейні лікарі для багатьох категорій населення – єдина точка входу до послуг, який поліпшує душевне благополуччя. Під час тренінгів ми постаралися розробити алгоритм дій, щоб у разі потреби медики могли допомогти пацієнтам, на самопочуття яких впливає, в тому числі і їх психоемоційний стан» – зазначила Ольга Климовська, керівник програми психологічної допомоги гуманітарної місії «Проліска».
Ідея провести подібний тренінг народилася, коли цієї весни психологи гуманітарної місії «Проліска» спільно з представниками профільних департаментів і служб Торецької військово-цивільної адміністрації обговорювали питання профілактики суїцидів і поліпшення психічного здоров’я в прифронтовій громаді.
«Спасибі величезне, що ви надали таку можливість, тому що з тими чи іншими розладами психічного здоров’я ми – сімейні лікарі – стикаємося щодня, – подякувала Анна Рябова, директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” міста Торецька – Кожна хвороба, яка триває більше двох тижнів говорить про те, що необхідно підключити лікування психологічного стану пацієнта. Якщо це не поєднувати, то перебіг хвороби може або перейти в хронічний стан, або процес реабілітації і одужання буде йти набагато довше. Завдяки цьому курсу у нас тепер є методика опитування, яка допоможе потік емоцій направити в правильне русло, щоб швидко визначити проблему і правильно з пацієнтом розробити методику виходу з ситуації. В тому числі, якщо необхідно, перенаправити за допомогою до відповідного фахівця. Крім того, під час подібних занять лікарі вчаться, як надати самодопомогу і зберегти своє психологічне здоров’я, що теж дуже важливо».
Адміністрація КНП «ЦПМСД» м. Торецька