тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Національний календар щеплень в Україні

Мабуть, кожен чув про Національний календар щеплень в Україні, до якого входять вакцини проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Це ті вакцини, які можна отримати та зробити безоплатно у педіатра, сімейного лікаря чи терапевта, з яким укладено декларацію.
Також існують не обов’язкові, а рекомендовані щеплення. Зокрема, про них йдеться у Наказі МОЗ №595 “Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні” https://bit.ly/3lIUmAW. Отже, які це щеплення і кому вони рекомендовані.

Від вітряної віспи. Радять здоровим дітям, які досягли 12-місячного віку і не хворіли на вітряну віспу. А також дітям при вступі до дитячого закладу, які раніше не хворіли на вітряну віспу. Ще – працівникам охорони здоров’я та освіти, які мають високий ризик інфікування і не хворіли на вітряну віспу.
Від гепатиту А. Радять зробити дорослим, робота яких пов’язана з громадським харчуванням, зі службами спеціального призначення, обслуговування водоочисних споруд та іншим. Також – особам, які мають ВІЛ або спілкувалися з хворим на гепатит А.
Від гепатиту В. Актуальна для молодих людей віком 20-40 років, для тих дорослих, кому в дитинстві раніше не робили такого щеплення та хто є в групі ризику. Наприклад, медичні працівники, персонал служб соціального призначення, ВІЛ-інфіковані, хворі на хронічні та онкологічні захворювання з хронічною печінковою недостатністю, особи, які часто змінюють сексуальних партнерів та інші.
Від пневмококової інфекції. Рекомендована і дітям, і дорослим для профілактики пневмококової інфекції. Дітям та особам похилого віку, які мешкають в інтернатах чи закритих колективах.
Від менінгококової інфекції. Рекомендована дорослим та дітям для профілактики менінгококової інфекції.
Від ротавірусної інфекції. Актуальна для дітей до року для профілактики гастроентеритів, що спричинені ротавірусом.
Від папіломавірусної інфекції. Радять робити задля запобігання виникненню хвороб на кшталт раку шийки матки та інших захворювань, що спричиняються вірусом папіломи людини.
Від грипу. Вакцинуватися потрібно усім, а особливо тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше. А це – вагітні жінки на будь-якому місяці вагітності, діти до 5 років, літні люди 65+, люди з хронічними порушеннями здоров’я, медичні працівники.
Адміністрація КНП «ЦПМСД» м. Торецька