тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Торецька міська військово-цивільна адміністрація нагадує!

Під час формування Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік було узгоджено механізм спільної роботи ряду державних органів, у тому числі Держпраці та ДПС, щодо реалізації спільних заходів, спрямованих на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

          З 01.07.2021 Державною податковою службою України спільно з Держпраці розпочато кампанію з детінізації трудових відносин. ДПС забезпечує інформаційну підтримку, надаючи Держпраці переліки суб’єктів господарювання, які мають найбільші ризики використання незадекларованої праці.

         Своєчасне оформлення трудових відносин – це запорука фінансової стабільності Вашого бізнесу. До того ж, фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства. Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн. Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн.

         Шановні суб’єкти підприємницької діяльності Торецької громади!
Якщо Ви:
– призначаєте на посаду особу з певними обов’язками;
– визначаєте режим роботи особи та її робочий час;
– сплачуєте фіксовану заробітну плату;
– платите за процес праці, а не за результат, Ви є роботодавцем, а така особа – працівником, з яким необхідно оформити трудові відносини.  

         В черговий раз звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці.  Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю