тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Кожній дитині потрібна родина

Народна мудрість говорить, що з родини йде життя людини. Тільки зростаючи в люблячому сімейному оточенні дитина може почувати себе в безпеці, з радістю пізнавати життя, навколишній світ, саму себе та зрештою стати повноцінною, впевненою у собі особистістю.
Втрата батьківського піклування назавжди змінює долю дитини. Залишені без турботи та захисту близьких людей, зіткнувшись з байдужістю системи інституційного догляду, діти починають відчувати себе неповноцінними та згодом зневірюються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. За статистикою близько 90% випускників закладів інституційного догляду дітей не можуть пристосуватись до самостійного життя. Часто така молодь потрапляє до злочинного світу, рано стає батьками, відмовляється від власних дітей, скоює суїцид тощо.

В Україні кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щороку продовжує зростати, і, на жаль, не всім з них щастить віднайти нову родину. Саме тому державою на сьогодні визначено важливіше завдання: забезпечити належні умови для виховання дітей, які залишились без батьківського піклування, саме у сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння.

Для забезпечення найкращих інтересів дітей чинним законодавством передбачені різноманітні форми сімейного влаштування для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Найкращою формою сімейного влаштування дітей є усиновлення – особливий, благородний шлях батьківства, адже дитина приймається до родини на правах рідних дочки або сина. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих призводить до втрати дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення здійснюється на підставі рішення суду.
Опіка та піклування – влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають, переважно, у сімейних, родинних стосунках із цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку й захисту їхніх прав та інтересів. Над дитиною, яка не досягла 14 років, встановлюється опіка, а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років. Дитина під опікою (піклуванням) має всі пільги, встановлені законодавством України для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуни (піклувальники) отримують соціальну допомогу на дітей, над якими встановлено опіку.
Прийомна сім’я (ПС) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за винагороду взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. Утримання дітей здійснюється за рахунок державного бюджету.
Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У такій сім’ї може виховуватися не більше 10 дітей з урахуванням біологічних дітей батьків-вихователів. Утримання дітей, влаштованих до ДБСТ, а також батьків-вихователів, здійснюється за рахунок місцевого бюджету.
Особи, які виявили бажання влаштувати до себе дитину, мають бути працездатними та отримувати офіційний дохід, що відповідатиме прожитковому мінімуму для осіб відповідної вікової категорії, мати на праві власності або користування житло, в якому буде створено належні умови для проживання та виховання дитини, не мати судимості, алкогольної або наркотичної залежності. Стан здоров’я таких осіб повинен дозволяти їм займатись вихованням дітей.
Особи, які виявили бажання стати усиновлювачами, прийомними батьками, батьками-вихователями, а також опікунами чи піклувальниками (у разі відсутності родинних зв’язків з майбутньою підопічною дитиною) в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване Донецьким обласним центром соціальних служб.
На обліку служби у справах дітей військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області перебуває багато дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мріють про родину. Служба у справах дітей військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області з радістю надасть консультацію щодо можливості постановки на облік як кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі всім, хто виявив бажання здійснити цю мрію хоча б для однієї дитини!
Служба у справах дітей військово-цивільної адміністрації
міста Торецьк Донецької області
м. Торецьк, вул. Руднична, буд. 35 (2-й поверх)
тел. (06247) 4-38-48
Приймальний день: вівторок