тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

27 травня Мінцифра запустило Цифрограм для держслужбовців

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.
27 травня Мінцифра запустило Цифрограм для держслужбовців (https://osvita.diia.gov.ua/digigram). Це безкоштовний тест, розроблений на основі європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1. Разом із українськими експертами створено 90 запитань, що охоплюють 30 компетентностей.

Що можна перевірити:

– Основи комп’ютерної грамотності
– Інформаційну та медіаграмотність
– Створення цифрового контенту
– Комунікацію і взаємодія в цифровому суспільстві
– Безпеку в цифровому середовищі
– Вирішення технічних проблем
Цим має володіти кожен держслужбовець для того, аби не допустити повторення враження об’єктів інфраструктури вірусами, які призводять до втрати державно важливих даних. Адже, найчастіше, найслабша ланка у всіх технічних структурах – саме працівники. Також, питання вміння користуватися всією технікою та вирішувати елементарні проблеми – життєво важлива навичка для ефективності роботи будь-якого працівника, а тим паче, держслужбовця, який має бути прикладом для наслідування. Сфери створення контенту та роботи з даними, інформаційної і медіаграмотності, комунікації та взаємодії – це в цілому найнеобхідніші складові для роботи будь-якого службовця, тому саме Цифрограм для держслужбовців стане незамінним інструментом в щоденній роботі кадрової служби.
Зустрінемося в наших соцмережах.