тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

4 червня у світі відзначають Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії.

Цього року Україна вперше на державному рівні вшановує пам’ять дітей України, які загинули внаслідок російського вторгнення. Постанову “Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України” Верховна Рада ухвалила у Міжнародний день захисту дітей, 1 червня.
Від російської агресії на сході України загинули понад 240 дітей, ще 56 зникли безвісти, а сотні отримали поранення, повідомив напередодні під час засідання Постійної ради ОБСЄ постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.
Ці цифри страшні вже самі по собі, але війна неминуче впливає і на тих, хто уцілів.

Будь-який збройний конфлікт безжалісний до дітей.
У Торецькій громаді внаслідок збройної агресії Російської Федерації загинуло дві дитини: Новицький Олександр та Казємірова Дар’я.
Олександр Новицький… Він загинув 6 лютого 2017 року під час обстрілу с. Курдюмівка. Це сталося ввечері, Саша проводив час за комп’ютером. Зненацька почався мінометний обстріл. Почулися вибухи зовсім близько. Хлопчик перебігав до іншої (безпечної) кімнати, а в цей час міна влучила під ворота їхнього будинку. Уламок пробив ворота, двері і попав дитині прямо в серце… Він був учнем 9 класу. Готувався разом з однокласниками до випускного, мріяв про щасливе майбутнє. Це був веселий, життєрадісний хлопчик. Мав багато друзів, приносив радість люблячим рідним.
Казємірова Дар’я… Сьогодні Дарині було б уже вісімнадцять. Але, останній день народження, який вона встигла відсвяткувати у своєму житті – було її п’ятнадцятиріччя. Ні в чому не винна дитина, ніколи не тримала зброю в руках, стала черговою жертвою збройного конфлікту на сході України. Рівно три роки тому, 28 травня 2018-го 120-мм мінометна міна влетіла у подвір’я в якому перебувала Даша, забрала її життя.
Педагоги та учні закладів освіти вшанували пам’ять безвинно загинувших дітей хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятної дошки, яку відкрили в пам’ять про Дар’ю Казємірову, та до місць поховання дітей.
З метою вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, вихователями центру соціально-психологічної реабілітації дітей були проведені заходи з вихованцями закладу.
До вшанування пам’яті загиблих дітей долучились працівники закладів культури Торецької громади. Для відвідувачів бібліотек були підготовлені:
– виставка-вшанування «Війна немає забуття» (центральна бібліотека);
– година пам’яті «До побачення, Даринко…» (бібліотека-філія № 5);
– тематична полиця «Діти – жертви війни» (бібліотека-філія № 1 для дітей);
– патріотична бесіда «2014… Діти – жертви війни» (бібліотека-філія № 7).
Схиляємо голови в жалобі за кожною дитиною, чиє життя обірвалося так рано.