тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Шановні мешканці Торецької громади!!!

Хочемо Вам повідомити, що КНП «Центр первинної медико–санітарної допомоги» міста Торецька уклало договір з Національній службі здоров’я України (НСЗУ) на пакет послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». На сьогодні Україна є другою країною в Європі та входить до десяти країн світу за найбільшою кількістю випадків захворювання на туберкульоз серед населення. Про це повідомляють у НСЗУ та підкреслюють, що, зважаючи на актуальність цієї проблеми, медичні послуги з діагностики та лікування туберкульозу увійшли до Програми медичних гарантій — переліку послуг, які держава гарантує пацієнту.Фтизіатрична галузь потребує змін, особливо впровадження сучасних підходів у лікуванні. У 2021 р. медична допомога буде ще більше наближена до пацієнта з туберкульозом.

Наша мета – підвищення доступності та якості надання медичної допомоги пацієнтам з туберкульозом, наближення послуг до пацієнта та забезпечення безперервного лікування. Як тільки пацієнт перестане виділяти бактерію туберкульозу (що буде підтверджено лабораторно), він матиме змогу лікуватися не в лікарні, а амбулаторно під наглядом свого сімейного лікаря. Задачею сімейного лікаря буде контролювати прийом пацієнтом протитуберкульозних препаратів та результативність лікування.
До нового пакету послуг входять контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка хворих. До обов’язків лікарів КНП «ЦПМСД» м. Торецька входитиме:
• динамічне спостереження за станом пацієнта;
• організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі;
• визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх хвороб;
• організація забезпечення та зберігання протитуберкульозних препаратів, які будуть отримані від фтизіопульмонологічних центрів.
Сімейний лікар проводитиме індивідуальну профілактичну роботу з такими пацієнтами. Навчить, як потрібно запобігти чи знизити ймовірність зараження туберкульозом інших людей. Також лікар буде співпрацювати із центрами соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування.
З повагою
заступник директора з клієнтського сервісу та інформаційної політики Олена ГОНТАР
Посилання на відео: https://fb.watch/5G-4hCqGDW/