тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Лікар – терапевт повідомляє

До звичок цивілізованої людини — чистити зуби, дбати про гігієну, дотримуватись ПДД — вже кілька десятиліть як додалось правило час від часу проходити тестування на ВІЛ.
Куди бігти, якщо тест виявиться позитивним? Спокійно! Україна вже у ХХІ столітті, і може не все у нас досконало, але Україна однією з перших у Східній Європі переходимо на 100% забезпеченість ліками людей, які живуть із ВІЛ, завдяки бюджетним коштам.
Раніше лікувати від ВІЛ могли тільки інфекціоністи у Центрах СНІДу. Тепер людство дізналося про цю хворобу більше, а лікування стало простіше і безпечніше, і є можливість передати ведення ВІЛ+ пацієнтів у дбайливі руки сімейного лікаря або лікарки.

Якщо знаєш про свій позитивний статус, ось тобі пара корисних кроків:

Впевнись, що в тебе підписана декларація з сімейним лікарем або лікаркою;
Упевнись, що можеш їм довіряти та розраховувати на сучасне, адекватне та неупереджене ставлення, на яке ти заслуговуєш: познайомся особисто, зрозумій чи зможеш довіряти людині всі важливі нюанси свого життя та здоров’я;
Якщо сумніваєшся — за порадами чи методом “особистих інтерв’ю” знайди собі такого лікаря або лікарку, з якими можеш почуватись спокійно, та перепідпиши декларацію;
Коли в тебе вже є декларація з людиною, якій довіряєш, повідом про свій статус, та домовся про частоту та спосіб підтримки регулярного контакту.
Пройти тестування теж можеш в кабінеті сімейного лікаря або лікарки — цілком конфіденційно, під надійним захистом лікарської таємниці та бажано — особистої довіри. І якщо тест виявиться позитивним, тобі зроблять ще один, від іншого виробника, щоб знати точно.
Після повторного позитивного результату саме сімейний лікар або лікарка тепер призначатиме базову схему лікування, і надалі перевірятиме, чи зменшується вірусне навантаження. Якщо зменшується, то лікування продовжуєте — наданими державою препаратами. Надалі тобі достатньо продовжувати спостерігатись, приймати терапію вчасно, і спостерігати, як падатиме твоє вірусне навантаження — аж до стану, коли ти перестанеш передавати вірус зовсім! А це значить — безпечне та повноцінне, здорове, ні, здоровенне життя попереду, без ризику передачі хвороби!
А у випадку, якщо базова схема не спрацювала, надається направлення у спеціалізовану клініку, де підбирається адекватна схема лікування. Коли є прогрес — можна знов повертатись до сімейної лікарки або лікаря.
У будь-якому випадку — довіра понад усе!
Лікар – терапевт амбулаторії ЗП-СМ №1 Іван НАТАЛЮТКІН