тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Чи треба щеплюватись від COVID-19 тим, хто вже перехворіли?

Коротка відповідь: так! Щойно буде можливість.
Надійних даних про те, скільки триває імунітет після одужання від коронавірусу, поки що немає. На жаль, нерідко трапляються випадки повторного інфікування.
Захист від вірусу, який людина отримує після того, як перехворіла, називається природним імунітетом. Наскільки людина буде захищена від повторного зараження, залежить від багатьох факторів та індивідуальних особливостей. Тож неможливо точно сказати, скільки тебе захищатиме природний імунітет. Поки що спостереження показують, що якщо в людини виробилися антитіла, вони можуть захищати її близько 90 днів. Щоб дізнатися, чи маєш ти антитіла до коронавірусу — можна пройти тест на антитіла, або ще їх називають імуноглобуліни. Для цього досліджують кров і визначають у ній кількість IgG і IgM, імуноглобулінів класу G і M, що дає інформацію про імунну відповідь організму.

Через те, що після хвороби люди мають природний імунітет, передусім щеплення потрібне тим, хто ще не хворів. Ще не зафіксовано випадків, коли щеплення зашкодило людині, яка вже перехворіла на коронавірус.
Що там, навіть вакцинація під час коронавірусної хвороби чи інкубаційного періоду не збільшує ризик побічних ефектів та не впливає негативно на тяжкість перебігу. Але звичайно ж, хворими ходити на вакцинацію не треба — хворими ми сидимо вдома, бережемо оточуючих, лікуємось та тримаємо зв’язок зі своєю сімейною лікаркою чи лікарем способами, про які домовились заздалегідь. І швиденько одужуємо
Тож тест на корону перед вакцинацією здавати не потрібно — ні ПЛР, ні на антитіла, як не потрібні й ніякі додаткові обстеження чи аналізи типу загального аналізу сечі чи крові, або замірів тиску.
А от носити маску слід продовжувати й після вакцинації. Хоча вакцинація захищає від тяжкого перебігу і ризику смерті від коронавірусу, ще недостатньо вивчено, чи може вакцина проти COVID-19 захистити від передавання вірусу іншим.Тому — маска, антисептик і дистанція — і далі наші найкращі друзі. Далі, можливо, лікарі і вчені з’ясують, що після 2 доз вакцини вони не потрібні, але поки що тримаємось набутих звичок.
Лікар ЗП-СЛ амбулаторії ЗП-СМ №1 Олена НАТАЛЮТКІНА