тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Сезонна алергія проявляється у багатьох людей з початком цвітіння дерев.

Групу алергічних захворювань, що викликаються пилком рослин, називають полінозом.
Які рослини викликають подібну реакцію імунної системи організму?
Це дерева, що починають цвісти з середини квітня, серед них: береза, вільха, дуб, тополя, в’яз, верба, клен, ліщина, ясен.
На передумови алергії впливає багато чинників, зокрема:

– генетична схильність;
– хронічні бронхолегеневі хвороби;
– забруднене повітря;
– пасивне куріння;
– пліснява у приміщенні;
– наявність інших видів алергій.
Важливо! Симптоми алергії можуть бути схожими на прояви ГРВІ чи застуди. Зазвичай вони проявляються по-різному, люди можуть відчувати: почервоніння очей та сльозотечу; нежить, чхання, свербіж та закладання носових ходів; задишку, труднощі при здійсненні видиху, прискорене дихання, сухий та виснажливий кашель. Пам’ятайте, що при алергії температура тіла не підвищується.
Чим сезонна алергія відрізняється від COVID-19:
Із початком цвітіння в багатьох людей проявляється алергія на пилок рослин (поліноз). Її симптоми — нежить, свербіж очей, гортані тощо — легко переплутати з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), зокрема COVID-19.
Ключові відмінності сезонної алергії — для неї не характерне підвищення температури і симптоми знімаються протиалергійними засобами.
Якщо у людини поліноз, вона має уникати контактів зі специфічними алергенами і проконсультуватися з лікарем щодо протигістамінних ліків та імунотерапії. Пандемія COVID-19 на це не впливає.
Водночас пам’ятаймо, що нова коронавірусна інфекція небезпечна передусім для літніх людей та осіб із хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, діабетом, онкологічними недугами та ін. Тому дуже важливо дотримуватися правил профілактики, щоб не поширювати вірус.
• Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. Після використання їх треба викинути у сміттєвий контейнер з кришкою. У разі відсутності серветок чхайте і кашляйте у згин ліктя.
• Мийте чи обробляйте спиртовмісним дезінфектором руки до та після туалету, після вулиці, перед приготуванням їжі, після доторків до поверхонь загального користування: дверних ручок, вимикачів, кнопок у ліфтах тощо.
• Мити руки потрібно теплою водою з милом 20–40 с. Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.
• Після миття руки ліпше витерти одноразовим рушником або серветками, які потім треба викинути у сміттєвий контейнер.
• Не виходьте надвір без нагальної потреби, а якщо вийшли, уникайте громадських місць і дотримуйтеся відстані щодо інших людей не менше 1,5–2 м.
• Поставтеся до карантину відповідально. Тривале перебування вдома — нелегкий час. Тож сплануйте свій щоденний розпорядок. Додайте до нього фізичні вправи і навчання, а домашній відпочинок (читання, фільми, серіали) можна урізноманітнити онлайн-переглядом опер, театральних вистав, віртуальними екскурсіями. Багато музеїв та інших організацій на час карантину відкрили безкоштовний доступ до своїх ресурсів.
• Оберіть надійного постачальника продуктів, предметів особистої гігієни тощо, який доставлятиме ваше замовлення додому. Це допоможе рідше виходити у продуктові магазини чи аптеки.
Увага!!! У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря. Якщо ви не знаєте, до кого звернутися, телефонуйте на гарячу лінію Центру 095 902 29 23
Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.
Якщо ви страждаєте від сезонних алергії, прості профілактичні заходи допоможуть вам легше переносити симптоми.