тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Шановні громадяни, землевласники та землекористувачі!

Військово-цивільна адміністрація міста Торецьк Донецької області звертає вашу увагу до проблеми спалювання сухої рослинності. Випалювання стерні, луків, пасовищ приносить значну шкоду навколишньому середовищу, призводить до значного забруднення атмосферного повітря.

Токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин, провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, який у своєму складі містить оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. У тліючому, без доступу повітря, листі утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання.

Звертаємося до Вас із проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання та нагадуємо, що 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави:

Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

  • на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грндо 6120 грн) 
  • на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

  • для громадян від 340 грн до 1360 грн;
  • для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

Закликаємо вас бути відповідальними, застережливими, обачливими та пильними.