тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

ЯК ЗМІНИТЬСЯ ВЕДЕННЯ МЕДОВОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Протягом 3 років експерти BRDO спільно з Мінекономіки, Спілкою пасічників України та іншими зацікавленими сторонами працювали для вирішення нагальних проблем у бджільництві. Результатом цієї роботи став Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 338 від 19 лютого 2021 року «Про деякі питання у сфері бджільництва».
Одним із ключових нововведень є створення механізму комунікації між пасічниками та аграріями щодо використання засобів захисту рослин на полях. Це дозволить запобігти отруєнню бджіл хімікатами.

Відтепер аграрії зобов’язані повідомити органи самоврядування про використання засобів захисту рослин за 3 дні. Після надходження інформації від аграріїв про заплановане використання засобів захисту рослин, органи самоврядування протягом 4 робочих годин повідомляють про це пасічників.

Однак ухвалення Наказу – це лише перший крок на шляху до вирішення проблем галузі. Після цього важливо ухвалити новий Закон «Про бджільництво» та окремий документ про правові відносини щодо запилення с/г культур.
Детальніше, які зміни очікуються у галузі бджільництва:
Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва