тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

В історії нашого багатостраждального народу є чимало скорбних дат та спогад, про які пронизує серце болем. Одна з них є 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся вогонь радіаційного вибуху. В цей день сталася трагедія не тільки для України, а й для усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС.
Питання визначення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, регулює Закон від 25.02.1991р. № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Перелік, підстави та обсяги надання пільг залежать від категорії, до якої належать Чорнобильці (це категорії 1, 2, 3).
У нашому місті створена надійна система медичного супроводу учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС. Організація диспансеризації в місті проводиться згідно наказу директора КНП «ЦПМСД» із зазначенням лікарів спеціалістів та методів обстеження, що потребують учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, згідно стандартів обстеження.

На базі амбулаторії ЗП-СМ № 1 м. Торецька працює кабінет диспансеризації постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з відповідальним лікарем. Прийом ведеться щодня, за затвердженим графіком. На сьогодні на обліку перебуває 268 постраждалих осіб усіх категорій. При проходженні комплексного медичного огляду кожен учасник ліквідації аварії оглядається вузькими спеціалістами, проводяться відповідні обстеження (загальний аналіз крові на цукор, біохімічне обстеження, ФОГК, ЕКГ, УЗД щитоподібної залози). Стаціонарна допомога надається на окремих ліжках у відділенні центральної міської лікарні за профілем захворювання.
За минулий рік проліковано в денному стаціонарі амбулаторії ЗП-СМ – 25 осіб, в проф. відділені – 15 осіб.
Здійснюється виписка пільгових рецептів та надається щорічне безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками чи одержання, за їх бажанням, грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.
Будьте здорові!
З повагою,
відповідальний лікар загальної практики – сімейний лікар
Тетяна РЯСКОВА