тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Ідентифікація тварин є обов’язковою для всіх.

Відповідно до чинного законодавства ідентифікації в обов’язковому порядку підлягають: велика рогата худоба, свині, вівці, кози та коні. Переміщення неідентифікованих тварин та продукції, отриманої від них, заборонено. Виникає багато непорозумінь, навіщо це потрібно, але треба розуміти, що ідентифікація – це у першу чергу підтвердження права власності на тварин, а також, що не менш важливо, нагляд за переміщенням тварин, продукції тваринництва та забезпечення продовольчої безпеки країни.

Діюче законодавство встановлює терміни, в які тварини повинні бути ідентифіковані. Велика рогата худоба, вівці та кози повинні бути ідентифіковані в термін до семиденного віку з дати народження, свині до шестидесятиденного віку, але обов’язково до переміщення, тобто якщо господар вирішить відвезти поросят на ринок до досягнення двохмісячного віку, усі тварини повинні бути ідентифіковані. Коні ідентифікуються протягом одного року з дати народження. Індивідуальний ідентифікаційний номер є унікальним у межах одного виду тварин.

Ідентифікацію поголів’я тварин фізичних осіб здійснють спеціалісти Торецької міської державної лікарні ветеринарної медицини на підставі договорів з Агентством з ідентифікації та реєстрації тварин. Протягом 2020 року  було ідентифіковано 203 голови великої рогатої худоби, 774 голови свиней.

Питання ідентифікації тварин знаходиться на постійному контролі Торецького управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області.

Торецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області