тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

На дорогах «Великого будівництва» цього року встановлять ще понад 60 систем «Зважування-в-русі»

Побудувати на українських дорогах 66 комплексів «Зважування-в-русі» планується у 2021 році в ході президентської програми «Велике будівництво».

Як  повідомляється на Facebook-сторінці «Великого будівництва»,  у 2020 році  вже було встановлено 39 таких пунктів автоматичного контролю ваги транспортних засобів. 

«Обладнання майданчика «Зважування-в-русі» монтується на всій ширині дороги та вимірює навантаження на кожну вісь автомобіля щонайменше тричі, – йдеться у повідомленні. – Високоточне обладнання працює при температурі повітря від -30°С до +40°С, його компоненти захищені від перенапруг, а також дощу і снігу. Номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, кількість осей, швидкість руху, тощо визначаються автоматично».

 

Необхідність установки подібних комплексів пояснюється тим, що вантажні автомобілі, які не дотримуються встановлених вагових норм, наносять 90% шкоди дорогам, хоча кількість самих вантажівок не перевищує 10% від загального транспортного потоку. У підсумку за ремонт доріг, зруйнованих перевантаженими автомобілями, доводиться розплачуватися всім українцям.

Як говориться в описі системи «Зважування-в-русі», перевищення вагових норм лише на 25% збільшує руйнівний вплив на дорогу в три рази, що відповідає транспортному потоку із 70 500 легкових автомобілів.

Наразі, як повідомляється на Facebook-сторінці «Великого будівництва», установка такого комплексу триває у Дніпропетровській області на км 186 + 237 дороги М-04 недалеко від транспортної розв’язки, що веде до міста Кам’янське.

До кінця року в області планують встановити ще 3 таких комплекси: один на трасі Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка і ще два – на Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя.

Розташування вже встановлених в Україні комплексів і плани по їх установці на 2021 рік можна побачити на карті за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно заступник голови Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко повідомив, що в ході нової програми «Велика реставрація» об’єкти культурної спадщини будуть відновлюватися комплексно, включаючи будівництво та ремонт під’їзних доріг.