тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ!

Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Кожна частина рослини відповідає за виконання певних функцій, порушення яких призводить до її загибелі.

Шафран Гейфелів, підсніжник білосніжний, сон великий та чорніючий, ясенець білий, цибуля ведмежа, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, конвалія звичайна, медунка темна, первоцвіт весняний, фіалка запашна, анемона дібровна та розлога, проліска дволиста, місячниця оживаюча, арум Бессера – це не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються на території нашої країни. Майже всі вони відносяться до категорії рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з них занесена до Червоної книги України.

Нагадуємо, що незаконний збір і реалізація рідкісних, занесених до Червоної книги України ранньоквітучих рослин, заборонені Законом України «Про Червону книгу України», та статтями 881 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією уникнення тих непорозумінь, які допускали губителі природи в попередні роки.