тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

УВАГА! ГРИП ПТИЦІ!

У зв’язку з реєстрацією випадків захворювання на грип птиці у Миколаївській, Херсонській, Київський, Донецькій областях Торецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області вкотре нагадує:

     Грип птиці – гостре інфекційне захворювання птахів, що передається людині, характеризується гострим лихоманним синдромом, ураженням легень та високою смертністю. Збудником пташиного грипу є вірус типу А (штам Н5N1). Вірус Н5N1 є патогенним для людей, безпосередньо інфікує людину, здатний викликати ураження багатьох органів і систем, включаючи мозок і нервову систему, печінку, нирки та ін. Більш стійкий в оточуючому середовищі, ніж вірус грипу людини. Добре витримує низькі температури, нестійкий до дезінфікуючих засобів. Захворіти пташиним грипом можливо при контакті з інфікованими птахами, від посліду птахів, через брудні руки та предмети. Вважається, що усі птахи сприйнятливі до даної інфекції, але деякі види менше, ніж інші. Мігруючі водоплавні птахи – частіше дикі качки – є природним резервуаром вірусу пташиного грипу. Вони найменш сприйнятливі до інфекції. А ось домашні птахи, включаючи курей, гусей та індиків, дуже сприйнятливі до її збудника, тому епізоотії смертельного грипу швидко поширюються серед них. Вірус пташиного грипу, як правило, не вражає інші види тварин.

      Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці до птахогосподарств власники птиці повинні забезпечувати виконання вимог передбачених в Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці та Ветеринарно-санітарних правилах для птахівницьких господарств і вимог до їх проєктування, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 3 липня 2001 р. № 53, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 липня 2001 р. за № 565/5756.

      Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні забезпечувати виконання Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України від 19 грудня 2006 р. № 100, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 січня 2007р. за № 42/13309, які передбачають мінімальні стандарти біобезпеки, яких повинні дотримуватися власники птиці в особистих селянських господарствах, рекомендації до утримання птиці, комплектації своїх господарств птицею, а також вимог до власників птиці з метою попередження занесення гостроінфекційних хвороб птиці.

          При випадках захворювання, загибелі (вимушеного забою) або невластивої поведінки птиці негайно інформуйте Торецьку міську державну лікарню ветеринарної медицини за адресою: м. Торецьк, вул. Дарвіна, 47, або за телефоном: (06247) 4-59-34.

Торецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області