тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

УВАГА!!!

Розпочато досудове розслідування за фактом загибелі мешканця Луганщини через дистанційне мінування населеного пункту російськими найманцями.
За попередніми даними, терористи здійснили дистанційне встановлення протипіхотних осколкових мін натяжної дії ПОМ-2 на території житлового сектору селища Хутір Вільний Сєвєродонецького району. Від вибуху однієї з них на подвір’ї приватного домоволодіння загинув місцевий житель.
Під час огляду місця події правоохоронці вилучили фрагменти протипіхотної міни ПОМ-2, які після проведення експертиз будуть долучені до матеріалів відповідного кримінального провадження.
Досудове розслідування за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт, який призвів до загибелі людини) Кримінального кодексу України здійснюватиметься під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури.

ПОМ-2 – протипіхотна міна осколкової натяжної дії, виробництва СРСР та РФ. Використання цього засобу ураження заборонено відповідно до Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їх знищення від 3 грудня 1997 року.

Міна ПОМ-2 призначена для виведення з ладу особового складу противника та встановлюється тільки засобами дистанційного мінування.
Ураження наноситься осколками, на які дробиться корпус після підриву заряду вибухової речовини. У той момент, коли людина, зачепившись за один з датчиків цілі (тонка капронова нитка оливкового кольору) відбувається підрив міни.
Час бойової роботи може становити від 4 до 100 годин після чого запрацює пристрій самоліквідації, який забезпечує самоліквідацію міни підривом.
Вона вражає людину чи групу осіб осколками, на які дробиться корпус після підриву заряду вибухової речовини. Вибух заряду міни стається у момент, коли людина зачепить один з чотирьох датчиків цілі (це тонкі, малопомітні капронові нитки завдовжки 9,5 метрів кожен, що простираються від центру корпусу міни). Міни можуть встановлюватися тільки на ґрунт (або ж на горизонтальну поверхню) і тільки засобами дистанційного мінування.
Нагадаємо, 23 лютого збройні формування Російської Федерації зі станкових протитанкових гранатометів обстріляли Хутір Вільний, а також здійснили дистанційне мінування населеного пункту. Під вогонь російсько-окупаційних військ потрапив 74-річний місцевий мешканець. На його подвір’ї вибухнула міна, внаслідок чого чоловік отримав важкі множинні поранення і згодом помер у лікарні.