тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Шановні фізичні особи-підприємці!

Інформуємо Вас, що відповідно до вимог частини другої статті 57 Кодексу цивільного захисту України, суб’єкт господарювання набуває право на початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) з дня реєстрації Декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі – Декларація). Порядок подання і реєстрації Декларації затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 р. № 440 .

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 06.09.2005 № 2806-IV “Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності” Декларація – це документ, яким суб’єкт господарювання повідомляє адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. У такий спосіб суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру.

Суб’єкт господарювання з високим ступенем прийнятного ризику разом з Декларацією подає позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення.

Декларація реєструється дозвільним органом на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня її надходження.

Отримати відповідну адміністративну послугу з реєстрації Декларації можна у Центрі надання адміністративних послуг м. Торецька, за адресою: 85200, Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, 24. Послугу в електронному вигляді можна отримати через портал електронних послуг ДСНС, за посиланням: e-services.dsns.gov.ua або Єдиний державний веб-портал електронних послуг, за посиланням: diia.gov.ua.

Додаткову інформацію стосовно оформлення Декларації Ви можете отримати у консультаційному центрі Головного управління ДСНС України у Донецькій області за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. О. Тихого, 10і. Телефон для довідок: (06264) 7-45-45.

Разом з цим повідомляємо, що статтею 175-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 680 до 1700 грн. за початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості без зареєстрованої Декларації.

З огляду на вищевикладене рекомендуємо Вам у передбачений законодавством термін надати до Відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у м. Торецьку, за адресою: 85200 Донецька область, м. Торецьк, вул. Грушевського, 6, тел. (06247) 4-18-84, електронна адреса:viddil_zzpns_czd_toretsk@dn.dsns.gov інформацію щодо наявності зареєстрованої Декларації за місцем ведення господарської діяльності.

Звертаємо увагу, що даний лист не є складовою частиною заходів державного нагляду (контролю) і має інформаційний характер.