тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Звернить увагу!

Протягом останніх років набули надзвичайної популярності різноманітні піротехнічні вироби, які застосовуються під час святкувань будь-яких свят. Піротехнічні вироби підриваються просто біля жилих помешкань, на дитячих майданчиках, безпосередньо на площах, де святкують люди. Надзвичайно багато свідоцтв страшних наслідків цих розваг. Важкі травми отримують самі “підривники” – вибиті очі, покалічені руки тощо. Страждають люди похилого віку та маленькі діти.
Феєрверки зачаровують, дають відчуття свята. І водночас несуть велику небезпеку. Травми людей та тварин, що можуть призвести до загибелі, пожежі – такою може бути ціна «запального» свята. Аби свята пройшли безпечно і щасливо, слід пам’ятати про попередження поліції.

Зважаючи на проведення операції об’єднаних сил на сході України, і ймовірною можливістю терористичних актів в місті, з метою попередження нещасних випадків, пов’язаних із використанням феєрверків, ракет, салютів та петард, а також для підтримання та забезпечення охорони публічного порядку відповідно до розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області від 20.05.2020 № 251р «Про затвердження Правил дотримання тиші у м. Торецьк», на території міста забороняється проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних виробів. Порушення вказаних вимог тягне за собою адміністративну відповідальність за ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян — суб’єктів господарської діяльності — від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Національна поліція України поважає права громадян на здійснення підприємницької діяльності. Здійснення цього права може бути обмежене лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. Тому поліція міста Торецька нагадує, що продаж піротехнічних виробів побутового призначення, в тому числі на ринках, суб’єктами господарювання чи громадянами заборонена.
Статтею 1956 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Це тягне за собою накладення штрафу від 595 до 1 020 грн. з конфіскацією піротехнічних засобів.