тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Споживачам природного газу!

У зв’язку з виключенням абзацу 6 пункту 14 і додатку до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018р. № 867, ці пункти передбачали «покладання спеціальних обов’язків постачати природний газ побутовим споживачам по ПАТ «Донецькоблгаз» та відповідно до розділу VI. Правил постачання природного газу, які затверджені Постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2496», з 01.10.2020р. розпочалася процедура передачі інформації щодо побутових споживачів Донецької області через інформаційну платформу ОГТС України постачальнику «Останньої Надії» (ПОН) за для здійснення постачання природного газу побутовим споживачам та збалансованої дії газотранспортної системи України та системи ГРМ.

Згідно статті 13 Закону України «Про ринок природного газу» та відповідно до умов пункту 2 розділу 3 ПРАВИЛ постачання природного газу, затверджених Постановою від 30.09.2015р № 2496 НКРЕКП, а саме: «Постачання природного газу побутовому споживачу здійснюється на підставі договору, що укладається між ним та постачальником на умовах типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого Регулятором, які є однаковими для всіх побутових споживачів України». Максимальна тривалість постачання природного газу побутовим споживачам постачальником «Останньої Надії» (ПОН) не може перевищувати шістдесят календарних днів на рік.

Таким чином, споживачу необхідно вільно обрати постачальника природного газу та укласти договір на постачання природного газу.

Укладання договору з новим постачальником природного газу не звільняє споживача від:
сплати заборгованості за постачання природного газу;
сплати заборгованості за розподіл природного газу та сплату поточних нарахувань;
щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника та протягом п’яти діб надавати їх Оператору ГРМ.

У разі ігнорування та не сплати побутовими споживачами послуг розподілу природного газу, буде здійснюватися робота відповідно до умов Кодексу ГРМ, а саме відповідно до глави 7 розділу VI.
#торецьк_info