тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Інформація для пільговиків: що варто знати про монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг

З жовтня розпочинається опалювальний сезон і ще актуальнішим стає питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються щомісяця у готівковій або безготівковій грошовій формі.

Автоматично виплата пільг здійснюється у грошовій безготівковій формі, а у разі звернення пільговика до Управління соціального захисту населення (далі – Управління) з відповідною заявою – у грошовій готівковій формі.

За заявою пільговика, поданою до 15 жовтня (15 травня), виплата пільги у грошовій готівковій формі здійснюється з початку опалювального (неопалювального) сезону шляхом перерахування Управлінням коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта». Якщо заява подається після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільги надаються у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою, а саме: якщо виплата пільг здійснюється у грошовій готівковій формі – пільговик сплачує спожиті послуги повністю, якщо у безготівковій формі – сплачує частину платежу за мінусом суми коштів, які за пільговика АТ «Ощадбанк» перераховує надавачам послуг. Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки плати, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

У разі отримання Управлінням інформації від виконавців житлово-комунальних послуг про наявність у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), визначеної в установленому порядку та сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн.), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Виплата пільг у грошовій безготівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів АТ«Ощадбанк» у розрізі пільговиків управителям, об’єднанням та виконавцям комунальних послуг, інформація про яких міститься в Реєстрі, згідно з поданими ними реєстрами про суми нарахованих платежів за послуги.

Перерахування коштів за послуги здійснюється у такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Рух коштів за обліковим записом в АТ «Ощадбанк», пільговик може побачити у особистому кабінеті на сайті банку.

Пільговик може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги шляхом подання відповідної заяви до Управління.

Після повного розрахунку з надавачами послуг – пільговик, який отримує пільги у готівковій формі, може залишити зекономлену готівку собі. У безготівковій – всі зекономлені кошти можна отримати лише після завершення опалювального періоду (орієнтовно з червня) шляхом автоматичного зарахування на рахунок в АТ «Ощадбанк», у разі відсутності відкритого рахунку – пільговику необхідно його відкрити в АТ «Ощадбанк» до грудня і на нього будуть зараховані ці кошти.

Також звертаємо Вашу увагу, що для громадян пільгової категорії, які використовують теплову енергію (для потреб централізованого або автономного опалення), природний газ або електричну енергію (для індивідуального опалення), опалювальний період для надання пільг встановлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.

З питання консультування щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг звертайтесь до спеціалістів Управління за телефоном (06247) 41798.