тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Питання енергозбереження та енергоефективності наразі є чи не найактуальнішим.

Ви живете в багатоповерхівці та створили ОСББ, але такого бажаного полегшення від своєї незалежності не відчуваєте. Причина – завеликі кошти доводиться витрачати на опалення. Задуха у квартирі або занадто холодно, в під’їзді протяги, вікна і двері загального користування не зачиняються… А чи можливо менше платити й краще жити? Відповідь: так. Зустріти зиму в комфорті: для гаманця і для життя абсолютно реально.
Для цього не варто перекладати відповідальність за впровадження енергоефективних технологій на владу – центральну чи місцеву. Досить усвідомити власну відповідальність і на практиці оцінити ефект від розумного споживання.
Наразі в Україні росте попит на урядову програму з енергозбереження з боку ОСББ.

В місті Торецьк у 2020 році два ОСББ скористалися «теплим кредитом». ОСББ «Наш будинок Терешкової 8» в містах загального користування замінили старі дерев’яні аварійні вікна на металопластикові, а ОСББ «Наш будинок 91 Дивізії 1» отримали кредит на проведення капітального ремонту внутрішньобудинкової системи центрального теплопостачання. Так за рахунок державної підтримки ОСББ зможуть заощадити від 40 до 70 відсотків суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Сума відшкодування залежить від кількості квартир у будинку, власники яких отримують субсидії.

Енергоефективність ОСББ важлива для мешканців багатоквартирних будинків: попрацювавши раз, із року в рік пожинаєш плоди цієї праці. По-перше, економія бюджету сім’ї, оскільки зменшиться сума рахунку за комунальні послуги; по-друге, зниження енергоспоживання; по-третє – комфортні умови проживання та зростання вартості квартири чи будинку в цілому. Це не повний перелік тих переваг, які ви отримаєте внаслідок впровадження енергоефективних заходів у будинку.
Тож не зволікайте з прийняттям вигідної пропозиції для поліпшення умов проживання для себе та мешканців Вашого будинку.
Також, нагадуємо, що на офіційному сайті військово-цивільної адміністрації м.Торецьк створено розділ «ОСББ», де розміщена законодавча база щодо ефективного управління житловим фондом (зокрема створення ОСББ), покрокова інструкція створення ОСББ з прикладами, роз’ясненнями та формами документів.
Додаткову консультацію Ви можете отримати в Управлінні житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації м. Торецьк за адресою: м. Торецьк, вул.Героїв праці, 3 (каб. 2, Тетяна).