тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Щодо необхідності дотримання карантинних заходів

До уваги жителів міста Торецьк та прилеглих населених пунктів!
Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій звертає увагу на необхідність дотримання карантинних заходів.
Не зважаючи на те, що на території Донецької області запроваджений «зелений» рівень епідемічної небезпеки, який встановлено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», рекомендуємо населенню обмежити фізичні контакти, за можливістю, утриматися від відвідування громадських місць, в тому числі парків, дитячих, спортивних та ігрових майданчиків.

При відвідуванні громадських місць, аптек, магазинів тощо дотримуйтесь заходів обережності:

– бути в захисних масках;
– дотримуватись соціальної дистанції не менше 1,5 метрів;
– взяти із собою одноразові серветки, торкатися поверхонь з їх допомогою;
– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
– за наявності ознак гострого респіраторного захворювання відмовтесь від відвідування громадських місць, в тому разі парків, дитячих, спортивних або ігрових майданчиків;
– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Також звертаємо вашу увагу, що у разі порушення правил щодо карантинних обмежень, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб” та інших відповідних рішень органів влади, порушників протиепідеміологічних заходів та карантинних обмежень буде притягнуто до адміністративної (ст. 443 Кодексу України про адміністративне правопорушення – тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або кримінальної відповідальності (ст. 325 Кримінального Кодексу України – карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років).
Всього на теперішній час спільними групами з числа працівників Торецького ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області, співробітників ВЦА відділу розвитку малого бізнесу та підприємництва, Держпродспоживслужби м. Торецька було складено 33 протоколи за статтею 443 КУпАП, з них 7 протоколів знаходяться на розгляді в судовому порядку, 26 – розглянуті та знаходяться на стадії виконання судових рішень.
Епідемія триває, будь ласка, не втрачайте пильності та не нехтуйте своїм здоров’ям. Будьте свідомі та відповідальні один перед одним, уникайте масових скупчень людей та користуйтеся індивідуальними засобами захисту, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих.