тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

ВП «Східна дирекція з ліквідації шахт» ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація» продовжує роботи з рекультивації проммайданчиків та породних відвалів ВП «Шахта ім. Артема» та Шахта «Нова Валюга».

ВП «Східна дирекція з ліквідації шахт» ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація» продовжує роботи з рекультивації проммайданчиків та породних відвалів ВП «Шахта ім. Артема» та Шахта «Нова Валюга». Роботи виконує підрядник ПП «Будпромзахід», що став переможцем після проведення процедури електронних закупівель «Прозорро».
На проммайданчику ВП «Шахта ім. Артема» були здійснено засипку стволів породою, у зв’язку з просадкою, у 2020 році стволи було підсипано. Разом з тим проведені роботи зі збирання будівельного сміття (вирішується питання його утилізації) та проведені заходи з озеленення проммайданчика: територію засіяно сумішшю лугових трав та висаджено 2150 саджанців канадського клену та дубу з закритою кореневою системою, що сприяє кращій акліматизації в посушливому регіоні.

 Наразі тривають роботи з рекультивації породного відвалу шахти «Нова Валюга», до яких приступили у 2020 році, бо до цього часу відвал був палаючим. Зменшується його висота, тому у повітрі може спостерігатися наявність дрібної фракції породного пилу. Роботи виконуються спецтехнікою зі зрошенням відвалу водою. В ході реалізації проєкту створюється зона постійного контролю викидів метану, а також з метою покращення екологічної ситуації відбувається озеленення території ліквідованих шахтних підприємств. На відвалі буде висаджено 2050 кленів, 2050 саджанців абрикосу, 13350 кущів (бирючина), а також 200 тополь на проммайданчику. Завершити роботи за вказаними двома об’єктами планується до кінця поточного року.

Шановні тореччани! Звертаємо вашу увагу, що останнім часом окремі активні жителі через інформаційні канали в соціальних мережах поширюють провокаційні відео відносно вищезазначеної теми, однак просимо вас довіряти виключно офіційній інформації. Не розповсюджуйте плітки та паніку. У разі виникнення загрозливих екологічних ситуацій або незаконних дій відносно процесів життєдіяльності громади буде поінформовано через офіційні ресурси військово-цивільної адміністрації міста Торецьк.