тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Щодо виконання карантинних заходів

Інспектором праці військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області разом зі спеціалістами Торецького міського управління Держпродспоживслужби ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота суб’єктів господарювання, розташованих в місті Торецьк, щодо виконання карантинних заходів, затверджених Постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої  коронавірусом   SARS-CoV-2» (зі змінами) та про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин.

Першочерговою метою проведення таких заходів є – доведення до роботодавців та працівників вимог трудового законодавства України щодо неприпустимості допуску працівників до роботи без оформлення трудових відносин, штрафних санкцій, передбачених статтею 265 КЗпП, необхідності створення на робочому місці безпечних і здорових умов праці під час поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 .

Під час інформаційних відвідувань при безпосередньому спілкуванні з інспектором праці і підприємці, і їх працівники мають можливість проконсультуватися з питань праці, одержати відповіді на питання, що їх турбують.

Слід зазначити, що більшість суб’єктів господарювання дотримуються вимог законодавства про працю та без перепон надають документи, які підтверджують офіційне працевлаштування робітників.

В черговий раз звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці. Працівники, трудові відносини з якими оформлені відповідно до вимог чинного законодавства, мають гарантії з виплати заробітної плати, пенсійного забезпечення у майбутньому, лікарняних, відпусток, страховки від нещасних випадків та інших соціальних гарантій передбачених законодавством України. Якщо вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, Ви помиляєтеся. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику.

Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю.