тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Пандемія коронавірусу потребує потужного лабораторного забезпечення для проведення тестування населення…

Пандемія коронавірусу потребує потужного лабораторного забезпечення для проведення тестування населення. Завдяки сприянню голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка було виділено субвенцію з обласного бюджету (1 млн. 377 тисяч гривень) для вирішення питання щодо придбання обладнання для здійснення тестування на полімеразну ланцюгову реакцію на базі Торецького лабораторно центру. Наразі триває вивчення пропозицій для подальшого придбання обладнання для ПЦР лабораторії, яка дозволить зменшити навантаження на лабораторію в м. Слов’янськ.

Цього тижня лабораторія імуноферментного аналізу на базі Торецької міської філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» завдяки фінансовій підтримці військово-цивільної адміністрації міста Торецьк вже розпочала ІФА тестування на COVID-19. Таким чином, до міста Слов’янськ будуть направлятись матеріали лише громадян, що прибули з-за кордону та тимчасово не підконтрольної українській владі території. Лабораторний аналіз мешканців, що направлені до стаціонарних відділень, мають позитивний результат експрес-тестів або контактних з інфікованими на коронавірус осіб буде здійснюватись в Торецьку. Відповідно, процес отримання результатів тестування зменшиться від 14 днів до 1-2 днів. Керівник військово-цивільної адміністрації Василь Чинчик оглянув лабораторію для імуноферментного аналізу та пройшов тестування для того, щоб особисто переконатись у швидкості отримання результату та якості роботи лабораторії.

Створення в місті ПЦР-лабораторії та здійснення ІФА тестування на COVID-19 дозволить не тільки мешканцям Торецької громади, а й жителям Покровська, Селидове, Костянтинівки швидко отримувати результати тестування на коронавірус.