тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Дорога до успіху ніколи не буває легкою!

Підприємиця з Торецька АНТОНІНА БОРОДІНА не зупиняється на досягнутому, прагне до розвитку, будує успішний бізнес, налагоджує нові контакти, просуває свою власну продукцію на експорт.

Антоніна Бородіна родом з Торецька. Вчилася і працювала у Донецьку, потім у Києві. Торік повернулася, щоб у Торецьку розвивати бізнес.

Зараз підприємниця шиє одяг для спортсменів і танцівників. Її дизайнерські костюми купують в Україні і за кордоном.

З травня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкту USAID) Антоніна бере участь у програмі менторської підтримки підприємців.

Швейній справі Антоніна вчилася у Київському вищому професійному училищі. Заснувала майстерню, де почала виготовляти костюми на замовлення.

Оренда виробничих приміщень у Києві коштує дорого, тож вирішила розвивати бізнес у Торецьку. Виставила фото костюмів на продаж у соцмережах, написала, що сама з Донеччини.

“До мене одразу пішли клієнти – з Краматорська, Дружківки, почали звертатися з різних танцювальних колективів. Зараз напрацьовую базу клієнтів”, – ділиться підприємниця.

Взимку 2020 року взяла участь у міжнародному конкурсі дизайну та моди Frankfurt Style Award, який проводився у Франкфурті. Робота Антоніни під назвою “Вугілля” пройшла до півфіналу і стала однією з шістдесяти кращих.

«За мою роботу проголосувало багато людей, але до фіналу вона не пройшла. Мій батько працював у шахті. Пам’ятаю, коли він навіть трохи затримувався на роботі, я дуже переживала. Тому для мене це важлива тема. Я створила образ у чорному вбранні», – розповіла Антоніна Бородіна.

Зараз у програмі менторської підпримки від Проєкту USAID підприємниця отримує індивідуальні консультації менторки Олени Набокової щодо подальшого розвитку справи. Працювали над оформленням договорів, укладанням посадових інструкцій для працівників. Зараз Антоніна шукає талановитих майстрів, які готові разом з нею створювати дизайнерські костюми.

Нещодавно вона отримала велике замовлення на виготовлення костюмів від польських та литовських підприємців. Офіс розвитку малого та середнього підприємництва при Мінінстрестві економіки України допоміг налагодити ці контакти.

“Ці знання були на часі для мене і допомогли рухатися далі. Отримати приватну консультацію юриста, бухгалтера коштує дорого, а Проєкт USAID допомагає у цьому. Зараз я готую договори для закордонних партнерів, сподіваюся, що це буде вдала співпраця.Також менторка допомогла мені дізнатися, як правильно оформити посадові інструкції, тепер я знаю, що можу вимагати від працівника за виконання роботи, у якому випадку не платити за брак, усе це прописано в інструкціях”, – розповіла Антоніна.

На один костюм вона витрачає по-різному – від двох днів до двох тижнів. Найдорожчі – у східному стилі, один костюм, оздоблений вишивкою та камінням, коштує до 600 євро.

“Розшиті стразами, камінням, бісером, прикрашені вишивкою – такі костюми коштують дорого. Але цей костюм в одному екземплярі, більше такого немає. Коли учасники їдуть на змагання, чемпіонати, це дуже цінується. З моєї практики була шовкографія у японському стилі, розпис і люневільська вишивка у стародавньому французькому стилі”, – розповіла дизайнерка.

Костюми продає онлайн на різних маркетплейсах, також має сайт, куди викладає свої роботи. Продукцію замовляють клієнти в Україні і за кордоном.

Наступного тижня Антоніна переїжджатиме до свого нового цеху – орендувала приміщення у Торецьку. У ньому планує також відкрити шоурум.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

Радіємо, вітаємо та бажаємо подальших успіхів, Антоніно!

Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва

106392955 2876476702462228 1056082932192573804 o

106578190 2876476455795586 7810141829464621269 o

106688017 2876476362462262 267980826559862299 o