тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

ГРИБИ: ПРОФІЛАКТИКА ОТРУЄНЬ ТА ПЕРША ДОПОМОГА

У зв’язку з реєстрацією на території Донецької області першого у 2020 році випадку отруєння дикорослими грибами,Торецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області нагадує про небезпеку вживання дикорослих грибів та пропонує відмовитися від їх збору та споживання або замінити їх грибами, що вирощуються у штучних умовах та підлягають контролю.

Якщо Ви все ж таки вирішили піддати себе ризику вживання дикорослих грибів, дотримуйтесь наступних правил:

Не купуйте гриби на стихійних ринках;

 Уважно оглядайте гриби, у разі наявності найменших сумнівів – відмовтеся від споживання грибів;

Збирайте лише добре знайомі Вам гриби. Якщо не впевнені, одразу викиньте гриб, не залишаючи його поряд з іншими;

Не збирайте гриби поблизу автошляхів, залізниці, забруднених територій. Гриби вбирають в себе отруйні речовини, у тому числі важкі метали;

 Не збирайте занадто молоді чи старі гриби, їх легко переплутати з отруйними грибами;

 Не збирайте гриби в посушливу погоду, у цей час гриб пересихає і збільшує концентрацію токсинів;

Перед приготуванням грибів ще раз ретельно їх перевірте, усі сумнівні викиньте. Готуйте гриби протягом першої доби після збирання.

 Піддавайте гриби достатній кулінарній обробці – варіть не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин. Зберігайте страви з грибами в холодильнику не понад добу в скляному або емальованому посуді.

Гриби створюють велике навантаження на ферментативну систему організму та можуть легко викликати загострення хронічних захворювань. Слід уникати вживання грибів дітям, людям похилого віку та жінкам у період вагітності та грудного вигодовування.

Якщо після вживання грибів у Вас виникли будь-які симптоми отруєння: нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея, підвищення температури, запаморочення, поява галюцинацій та марення, негайно викликайте невідкладну медичну допомогу за телефоном «103».

До приїзду невідкладної допомоги при можливості промийте шлунок питною водою, прийміть сорбенти (активоване вугілля, атоксіл, біле вугілля тощо), дотримуйтесь постільного режиму, пийте багато рідини для відновлення водно-сольового балансу та виведення токсинів.Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти, адже лабораторне їх дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.

#торецьк_info