тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Роз’яснення КНП Міська стоматологічна поліклініка м. Торецька щодо оплати стоматологічного прийому дітей

З 1 квітня 2020 року КНП Міська стоматологічна поліклініка м. Торецька почала працювати за новою медичною реформою. Заклад уклав договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантів, згідно з яким стоматологічній поліклініці будуть відшкодовувати витрати на планове та ургентне надання стоматологічної допомоги дітям до 16 років. Відшкодування витрат становить 9,19 грн за один пролікований випадок (до 01 квітня 2020 року заклад фінансувався з медичної субвенції, яка розраховувалася за тарифними розрядами). Згідно з розрахунками, для отримання лікарем та медичною сестрою  мінімальної заробітної плати, необхідно приймати 67 дітей на день та проліковувати певні захворювання за переліком НСЗУ. В поліклініці працює 3 дитячих лікарі-стоматологи, що разом складає 201 випадок пролікованих захворювань.

Військово-цивільною адміністрацією м. Торецьк проводиться часткове фінансування видатків на енергоносії КНП МСП, фінансуються медикаменти та удосконалення матеріально-технічної бази, а також безоплатне протезування пільгової категорії громадян.

Проте занадто низький тариф не перекривав видатки на заробітну плату медичного та обслуговчого персоналу, тому лікування дітей було частково платним. Слід зазначити, що до цінотворення послуг на лікування дітей входить лише заробітна плата медичних працівників та нарахування на неї з урахуванням відшкодувань витрат від НЗСУ.

З 19 травня 2020 року відшкодування витрат на планове та ургентне надання стоматологічної допомоги дітям до 16 років в частині заробітної плати медичному персоналу стоматологічної поліклініки Національною службою здоров’я України буде проводитись в повному обсязі, у зв’язку з чим допомога дітям надалі надаватиметься на безоплатній основі.

 

Головний лікар КНП МСП м. Торецьк Сергій Халаімов