тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Обережно! Шахраї маскуються під соціальних працівників!

На сьогоднішній день шахрайство є доволі розповсюдженим способом незаконного заволодіння чужим майном, грошима шляхом обману чи зловживання довірою. Для досягнення своїх злочинних цілей зловмисники використовують будь-які способи, вміло граючи при цьому на людських почуттях. На жаль, жертвою цього злочину може бути кожний. Досить поширеним є шахрайство в інтернеті, по телефону, на вулиці, в транспорті. Своїх жертв шахраї можуть знайти і вдома  під виглядом «соціального працівника». За статистикою найуразливіша частина населення, яка потрапляє під вплив шахраїв – громадяни пенсійного віку, що мешкають усамітнено. Через поважний вік або фізичні вади вони неспроможні перевірити інформацію, а також документи осіб, які представляються «соціальними працівниками». За стандартною «схемою» шахраї приходять додому та пропонують обміняти старі купюри на нові, допомогти з оформленням документів для призначення субсидій, для надання гуманітарної допомоги тощо. 

Управління соціального захисту населення м. Торецьк та територіальний центр наголошують буди обачними та в ніякому разі не довіряти невідомим людям, не відчиняти двері та не запрошувати увійти у будинок. Завжди перевіряйте документи та надану ними інформацію.

Яких правил слід дотримуватися:

– якщо зустріли незнайомця на вулиці або він завітав додому, обов’язково вимагайте документ, який посвідчує особу або доводить, що вона є представником конкретної організації;

– не повідомляйте стороннім і малознайомим особам реквізити банківської картки, паролі, логіни та інші персональні дані;

– звертайте увагу на особливі прикмети невідомих, аби, за необхідності, надати цю інформацію поліції.

У разі, якщо візитери представляються «соціальними працівниками» зателефонуйте в соціальну установу, щоб з’ясувати чи направляли їх на вашу адресу. Якщо ви все ж таки стали жертвою шахраїв, не гайте часу та одразу телефонуйте за номер «102».

Начальник Управління                                                                              О.В.Кузін