тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

До уваги суб’єктів підприємництва та мешканців громади

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” та постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211», рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020, рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.2020, рішення тимчасової міської протиепідемічної комісії з питань запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV від 17 березня 2020 року:

на території міста Торецьк та прилеглих селищ заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.03.2020 року тимчасово заборонено роботу ринків та подібних до них поліфункціональних суб’єктів торгівлі з реалізації продовольчих і непродовольчих товарів з 00.00 23 березня 2020 року.

На засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС 23.03.2020 року прийняті додаткові заходи щодо здійснення торгівлі та надання послуг:
Заборонено торгівлю поза магазинами, на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах, паркових зонах з кіосків, павільйонів, тимчасових споруд, малих архітектурних форм (МАФів), які не приєднані до централізованого водопостачання та каналізації.

За умови дотримання посиленого режиму дезінфекційних заходів та обмежень кількості відвідувачів дозволити роботу суб’єктів господарювання , яка передбачає:
– реалізацію побутової хімії;
– реалізацію продуктів харчування, засобів гігієни та лікарських засобів для тварин;
– надання ритуальних послуг;
– реалізацію супутніх товарів (товарів першої необхідності, товарів повсякденного попиту) непродовольчого асортименту у магазинах з продажу продуктів харчування, але не більше 15-20% від основного асортименту;
– реалізацію інших товарів непродовольчої групи за умови онлайн-замовлень та адресної доставки;
– розвізну торгівлю соціально значущими товарами та товарами першої необхідності (продовольчого та непродовольчого асортименту) у віддалені поселення, де відсутня стаціонарна торговельна мережа, з пересувних пунктів продажу товарів за умови погодження з органами місцевого самоврядування;
– технічне обслуговування та ремонт автомобілів (окрім автомийок) за умови попередніх онлайн-замовлень та відсутності черг;
– надання послуг автостоянок;
– надання послуг з технічного обслуговування та ремонту оргтехніки за умови попередніх онлайн-замовлень та відсутності черг;
– доставку питної води для населення.

У разі погіршення ситуації, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території міста Торецьк, після отримання рекомендацій Торецького управління ГУ Держпродспоживслужби у Донецькій області та Торецької міської філії Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», буде визначено перелік об’єктів торгівлі з реалізації продуктів харчування та товарів першої необхідності; об’єктів з надання послуг; продуктів харчування та товарів першої необхідності; режимів та умов реалізації; розклад роботи об’єктів торгівлі та послуг.

Тимчасовою міською протиепідемічною комісією з питань запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCo, комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішено:
зобов’язати персонал закладів торгівлі та послуг знаходитися у захисних масках та дотримуватися правил їх користування, а також дотримуватися правил особистої гігієни.

Суб’єктам господарювання забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни;
– ввести обов’язкову санітарну годину (при необхідності-санітарний день), під час якої проводити обробку всіх приміщень. Під час проведення санітарної години проводити прибирання із застосуванням миючих та дезінфікуючих засобів, затверджених Постановою КМУ від 03.07.2006 № 908.
– забезпечити виконання запобіжних протиепідемічних заходів. Збільшити кратність проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях, особливо у місцях найбільшого контакту з поверхнями).
– дотримуватися нормативних показників температури повітря та здійснювати наскрізне провітрювання;
– забезпечити проведення щоденної термометрії всіх працівників. Результати термометрії вносити в оформлені на кожного працівника листи термометрії. Не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання.
– у разі виявлення працівника з ознаками респіраторного інфекційного захворювання прийняти заходи для його ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про такі випадки заклад охорони здоров’я.
– неухильно виконувати рекомендації Торецького управління ГУ Держпродспоживслужби у Донецькій області та Торецької міської філії Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо проведення санітарно-протиепідемічних заходів у закладах торгівлі та послуг на період карантину.

З повагою, відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва
військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області
контактний телефон: (06247) 40080

Будьте завжди в курсі всіх новин і подій, шукайте інформацію за хештегом #торецьк_info