Надзвичайна кредитна програма

У грудні 2014 року Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) та Уряд України уклали Фінансову угоду про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ), що передбачає виділення кредиту у розмірі 200 млн євро на проєкти відновлення об’єктів соціальної інфраструктури у п’яти східних областях України: Донецькій, Луганській (території підконтрольні уряду), Харківській, Запорізькій та Дніпропетровській. У квітні 2015 року Верховна Рада України ратифікувала цей документ і Фінансова Угода набула чинності.
У 2018-2019 роках реалізація НКПВУ була поширена на окремі громади та населені пункти Полтавської, Київської, Одеської та Херсонської областей, що прийняли значну кількість ВПО із зони конфлікту. Реалізація Програми запланована до кінця березня 2021 року.
НКПВУ розроблена для місцевих та інфраструктурних проєктів, які є надзвичайно важливими та після свого завершення допоможуть поліпшити життя тисяч громадян. Серед основних напрямів діяльності: відновлення інфраструктури й покращення умов надання комунальних послуг, а також ремонт та реконструкція адміністративних будівель та об’єктів соціальної інфраструктури – навчальних, позашкільних, медичних закладів тощо.
Нормативні документи
- План соціального менеджменту субпроєктів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України”
- Практичний посібник виконання соціального менеджменту та залучення зацікавлених сторін
- Практичний посібник для виконавців проектів Надзвичайної кредитної програми з відновлення України
- План соціального менеджменту і план залучення зацікавлених сторін (Міське управління освіти)
- План соціального менеджменту і план залучення зацікавлених сторін (КНП ЦМЛ)
- Надзвичайна кредитна програма для відновлення України
- Постанова КМУ від 25 листопада 2015 р. № 1068 “Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України” (із змінами)
- Постанова КМУ від 8 травня 2019 р. № 378 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України”
- ФІНАНСОВА УГОДА між УКРАЇНОЮ та ЄВРОПЕЙСЬКИМ ІНВЕСТИЦІЙНИМ БАНКОМ (Проект «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України»)
- Розпорядження керівника ВЦА м.Торецьк № 80р від 21.02.2020 “Про затвердження положення та складу робочої групи про супровід суб-проєктів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України”
