тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

МІНІСТЕРСТВОМ РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ РЕАЛІЗУЮТЬСЯ ПРОЄКТИ В РАМКАХ НАДЗВИЧАЙНОЇ КРЕДИТНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ, КОШТИ НА ЯКІ ВИДІЛЕНО ЄВРОПЕЙСЬКИМ ІНВЕНСТИЦІЙНИМ БАНКОМ (ЄІБ).

На розгляд конкурсній комісії Мінрегіону військово-цивільною адміністрацією міста Торецьк Донецької області подані проєктні заявки на участь у конкурсному відборі.

За результатами розгляду відібрано до реалізації за кошти ЄІБ (наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 01 серпня 2019 року № 175) проєкт «Капітальний ремонт будівлі закладу загальної середньої освіти I-III ступенів № 3 «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови» військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області за адресою: м.Торецьк, вул. Євгена Седнєва, 3» на загальну кошторисну вартість 34 559,791 тис. грн. Проєктом передбачено проведення капітального ремонту внутрішніх приміщень, благоустрій прилеглої території та матеріально-технічне оснащення школи.

 В рамках реалізації  проєкту оголошено закупівлю робіт UA-2020-02-04-001297-a.

ДОВІДКОВО.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) надав Кабміну довгостроковий кредит із низькими відсотками на суму 200 млн євро. Ця програма є частиною загального кредитного портфеля ЄІБ для України в розмірі 5,8 млрд євро.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписано в Києві 22 грудня 2014 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/971_014) та ратифіковано Законом України від 22 квітня 2015 р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/346-19).

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України» затверджено Постановою КМУ від 8 травня 2019 р. № 378 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/378-2019-%D0%BF).

Виконує проєкт Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/international-cooperation/nadzvichayna-kreditna-programa-dlya-vidnovlennya-ukrayini/).

Метою НКПВУ є поліпшення рівня життя мешканців Східної України. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включаючи тисячі ТПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров’я та освіту.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроєктів Донецької і Луганської областей виплати за кредитом повністю здійснюються з державного бюджету. Субпроєкти в інших областях передбачають співфінансування з місцевого бюджету на покриття ПДВ, решта суми надається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на безповоротній основі.