тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача.

У Торецьку, як і в інших містах України, залишається актуальною проблема стихійної торгівлі. Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами у невстановлених місцях без дозволу військово-цивільної адміністрації та без відповідних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів.

Цьому явищу сприяє не лише соціально-економічне становище в країні, а й той факт, що несвідомі мешканці міста надають перевагу харчовим продуктам, які реалізуються «із землі», не замислюючись про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і в яких «клунках» вони транспортувались. Не дивляться покупці й на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Покупці розраховують, що купити товари на вулицях міста швидше та дешевше. Але ж такі продукти не проходять обов’язкову ветеринарно-санітарну експертизу, яку необхідно проводити тільки в державних установах — лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи на ринках, що є гарантією придбання якісної та безпечної продукції для споживача.

Жителі міста повинні розуміти, що вживання придбаного у випадкової людини у невстановленому місці товар, в умовах, які не відповідають санітарним нормам, може спричинити небезпечний стан власного здоров’я та здоров’я членів сім’ї. Харчові продукти, які реалізуються у стихійних місцях законодавчо визначені небезпечними та непридатними до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими харчовими продуктами, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Попри те, що боротьба зі стихійною торгівлею триває та знаходиться під постійним контролем військово-цивільної адміністрації міста Торецьк, поліції та інших служб, цих заходів виявляється недостатньо і проблема стихійної торгівлі залишається невирішеною.

Наразі на території наявних в місті Торецьк ринків створено достатньо торгових місць для продажу сільськогосподарської

продукції, харчових продуктів та промислових товарів. Тому, найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – купувати якісний товар тільки на ринках міста та у стаціонарній роздрібній мережі.

Застерігаємо всіх від небезпеки, будьте свідомими та здоров’я Вам!

Будьте завжди в курсі всіх новин і подій, шукайте інформацію за хештегом #торецьк_info