тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

До уваги мешканців багатоквартирних будинків!

Відповідно до Закону України від 09.11.2017 року № 2189 «Про житлово-комунальні послуги», який введений  в дію з 01 травня 2019 року, мешканці кожного багатоквартирного будинку повинні до 01.05.2020 обрати форму управління будинком. Адже саме співвласники повинні нести відповідальність за стан свого будинку та його майбутнє.

Статтею 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюють його співвласники. Форму цього управління обирають самі мешканці на загальних зборах.

Передбачено три форми управління будинком:

  1. Управління співвласниками(самостійно) без реєстрації юридичної особи – тобто всі питання, які виникають під час експлуатації будинку вирішуються спільно всіма мешканцями будинку.
  2. Управління управителем(керуюча компанія) – фізична особа-підприємець або приватна фірма. Є прибутковою організацією. Всі питання, які виникають під час експлуатації будинку та прибудинкової території вирішуються Управителем на підставі договору із співвласниками цього будинку.
  3. Створення ОСББ(об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) – є юридичною особою, створеною власниками квартир у відповідності до Закону України  «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» для утримання і використання спільного майна. Для ухвалення такого рішення необхідно щоб «за» було понад 50% голосів співвласників будинку. ОСББ – неприбуткова організація.

Враховуючи вище викладене, шановні мешканці багатоквартирних житлових будинків, звертаємося до Вас з переконливим проханням до 01.05.2020  визначитися з формою управління будинком –  створити ОСББ, обрати управителя або перейти на форму самозабезпечення.