тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

У Слов’янську встановлять дактильну абетку за підтримки уряду Японії та ЮНІСЕФ

24 листопада о 12:30 в сквері “Мрія” у Слов’янську відбудеться відкриття інтерактивної дактильної абетки. Її встановлення має за мету зруйнувати бар’єри в спілкуванні між нечуючими та чуючими людьми. Подія буде проходити в рамках презентації молодіжного проєкту EASYSIGN, що спрямований на підвищення поінформованості людей про проблеми нечуючих та популяризацію жестової мови. Також під час події заплановані інтерактивно-просвітницькі інклюзивні ігри, конкурси, музичні флешмоби, для найактивніших учасників передбаченні подарунки від EASYSIGN.

Проєкт EASYSIGN став фіналістом глобальної інноваційної програми UPSHIFT Україна у Слов’янську, що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та урядом Японії. Команда EASYSIGN за результатами участі в програмі отримала фінансування свого проєкту та зараз активно втілює його в життя.

Також на захід завітають учасники програми UPSHIFT Україна в Харкові, які рік тому заснували власний проєкт “Почути серцем”, спрямований на просування жестової мови та культури людей з порушеннями слуху не тільки в Україні, а й за її межами. Один з учасників проєкту, Володимир Чарушин, цього тижня виступав перед Генеральню Асамблеєю ООН у Нью-Йорку, розповідаючи про важливість налагодження спілкування між чуючими та нечуючими людьми. 

Саме проект «Почути серцем» є автором інтерактивної дактильної абетки. У Харкові таких абеток встановлено вже п’ять, а першу в Слов’янську буде відкрито разом з командою EASYSIGN.

 

Час проведення: 24 листопада 2019 року

Початок події о 12:30

Місце: сквер “Мрія” (вулиця Центральна, навпроти поліклініки АІЗ)

Контактна особа: Ксенія Шепеленко, комунікаційна менеджерка UPSHIFT Україна, 066 9197437, shepelenko.kseniia@gmail.com

 

Довідково

Програма UPSHIFT реалізується у 22 країнах світу та поєднує тренінги із соціальних інновацій, наставництво та фінансову підтримку. Це дає молоді навички та ресурси, щоб визначити проблеми своїх громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем. Програма розвиває навички та життєстійкість молодих людей, а їхні громади отримують переваги від рішень, що пропонує молодь.  В Україні програму було започатковано у 2018-2019 навчальному році у Харкові, а в 2019-2020 році її було розширено на Донецьку та Луганську область.

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.  

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту 

 

Джерело: https://dn.gov.ua/ua/events/u-slovyansku-vstanovlyat-daktilnu-abetku-za-pidtrimki-uryadu-yaponiyi-ta-yunisef