тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

З Днем української писемності та мови!

Шановні тореччани!

Вітаю вас із Днем української писемності та мови.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування» (Панас Мирний, український прозаїк та драматург).

Самоідентифікація і суверенність будь-якої держави в першу чергу визначаються її мовою та писемністю, адже навколо них формуються етнос та культура нації.
Українська мова є визначальним чинником і головною ознакою ідентичності української нації, яка історично сформувалася і протягом багатьох століть безперервно проживає на власній етнічній території, становить переважну більшість населення країни і дала офіційну назву державі. Саме мова є базовим системотвірним складником української громадянської нації. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який ставить на меті забезпечення розвитку української мови, збереження національної культури, традицій, звичаїв та історичної пам’яті.

Українська мова — це безцінний скарб, накопичений віками. Тому наша задача розвивати та пишатися українською мовою, українським письмом – справжньою душею української нації. Нехай українське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом.

З повагою,
керівник військово-цивільної
адміністрації м. Торецьк
Донецької області Ярослав Руденко