тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

«Наша основна мета – повернення миру » – Павло Кириленко

Під час зустрічі з журналістами у Слов’янську Павло Кириленко висловив свою думку щодо «формули Штайнмайєра» та розведення військ на Донбасі.

«Процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України та запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні. Головний принцип Президента України, позиція моя та колективу ДонОДА – це повернення миру, повернення тимчасово окупованих територій та наших людей з полону», – заявив Павло Кириленко.

Він також пояснив, що розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким, що має здійснюватися обома сторонами. «Згадані три ділянки мають протяжність близько 3 км (з 410 км загальної лінії розмежування). Але основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів. Війська будуть розводитись дзеркально, кожен факт розведення буде відбуватися під наглядом місії ОБСЄ, яка має зафіксувати, що війська розводяться з обох сторін, та з залученням моніторингу СЦКК», – зауважив очільник області.

Павло Кириленко також зазначив, що довкола «формули Штайнмайєра» існує багато міфів та неправильних тлумачень, зважаючи на які, зараз намагаються маніпулювати суспільством.

«А насправді «формула Штайнмайєра» каже лише про одне – коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. Після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України, та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулись відповідно до міжнародних демократичних стандартів будуть прийняті відповідні рішення.  Українська влада не буде підписувати ніяких домовленостей з так званими «ДНР» та «ЛНР». Врегулювання конфлікту на Донбасі – складний та довгий процес, і на сьогодні, існує єдиний майданчик, де такі  питання можуть обговорюватись на найвищому рівні. Це зустріч у Нормандському форматі», – пояснив голова Донецької ОДА.

 

Джерело: https://dn.gov.ua/ua/news/nasha-osnovna-meta-povernennya-miru-pavlo-kirilenko