тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Святкові заходи з відзначення 14-го жовтня!

14 жовтня в Україні святкується День захисника України, Покрова Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та річниця створення УПА.

У Торецьку урочистості розпочались вшануванням пам’яті загиблих військовослужбовців та покладанням квітів до пам’ятної експозиції загиблим захисникам в будівлі військово-цивільної адміністрації міста Торецьк за участі заступників керівника ВЦА м. Торецьк, керівників та заступників Торецького міського військового комісаріату, Торецького відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області, 22 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області, військової комендатури.

Продовжились меморіальні заходи мітингом біля пам’ятного знаку захисникам України, полеглим за визволення міста Торецьк та покладанням квітів захисникам України – Миколі Кренджеляку та Геннадію Парасочці.

День козацтва – данина пошани героїзму козаків, нагода ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які здобували й відстоювали українську свободу і незалежність. За історичними даними, місто Торецьк розташоване на місці поселення козаків. Саме тому урочистий святковий захід відбувся в парковій зоні «Пергола» біля пам’ятного знаку Антону Щербині.

За сумлінне виконання службових обов’язків по захисту суверенітету і територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України заступник керівника ВЦА м.Торецьк Юрій Євсіков вручив грамоти та медалі особовому складу військової комендатури міста Торецьк, військовослужбовцям Торецького міського військового комісаріату, Торецького відділення поліції Бахмутського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, співробітникам 22 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області. Медаллю «За оборону Торецька» нагороджено офіцера оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України капітана Андрія Макаренка, який в період з червня по жовтень 2015 року у складі 43 окремого мото – піхотного батальйону брав участь в обороні м. Торецька.
Напередодні свята, медалями «За оборону Торецька» та грамотами керівника ВЦА м. Торецьк нагороджено особовий склад 53-ї окремої механізованої бригади.

З нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва заступник керівника Юрій Євсіков передав символічні подарунки до музейних кімнат установ міста.

Для учасників урочистого заходу учні ЗЗСО № 8 відтворили історичну реконструкцію життя українських козаків та заснування хутору Щербинівського, який розташований на березі річки Кривий Торець, у тому місці, де, як розповідає легенда, раніше знаходилася застава героїчно загиблого в бою з татарами козака Антона Щербини.

З нагоди Дня захисника України в Центрі розвитку для молоді та дітей «Teen Дім» організовано перегляд документального фільму «Рубіж. Грубешівська операція», в закладі загальної середньої освіти № 9 відбулись змагання на кубок м. Торецьк з баскетболу, а вихованці музичної школи ім.І.Карабиця подарували військовослужбовцям та тореччанам святковий концерт.

З нагоди Покрови Пресвятої Богородиці на подвір’ї Свято-Макаріївського Храму Української православної церкви відбувся щорічний Покровський ярмарок, де парафіяни могли придбати випічку та солодощі, кошти від продажу будуть спрямовані на благодійні цілі.

Завершились урочистості святковим концертом за участю українських артистів – гуртів «Ot Vinta» та «Гуляй город», Ольги Нестеренко, Володимира Талашко.

Дякуємо всім захисникам України за мужність та незламний український дух, дякуємо та висловлюємо глибоку повагу за відданість Україні та її народу. Слава Україні!