тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Порядок реєстрації місця проживання дитини до 14 років

Реєстрація дитини віком до 14 років може здійснюватися тільки за місцем реєстрації одного з батьків. Згода власника будинку для цього непотрібна.

Якщо батько дитини і мати зареєстровані за різними адресами, то місце проживання дитини реєструється з одним із них за письмовою згодою іншого батька. Для того, щоб зареєструвати місце проживання дитини у віці до 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріальна засвідчена згода батька (матері).

Дозвіл батька (матері) на реєстрацію дітей в квартирі або будинку до другого з батьків не вимагається, якщо місце проживання дітей визначається відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки.

Що стосується реєстрації місця проживання новонародженої дитини, то батькам дається три місяці з дня народження малюка для виконання цієї норми закону. Процедура в цьому випадку спрощується максимально і на вимогу батьків або одного з них, документи для оформлення новонародженої дитини можуть бути подані через відділення РАЦС під час державної реєстрації народження дитини.

Також можна зареєструвати місце проживання новонароджених дітей через органи соціального захисту під час подання заяви про державну допомогу при народженні дитини.

Перелік документів, необхідних для оформлення реєстрації дитини:

– заявка на реєстрацію дитини

– свідоцтво про народження

– квитанція про сплату адміністративного збору

– паспорти батьків

Якщо в свідоцтві про народження інформація про батька внесена зі слів матері, то необхідно надати Виписку з Державного реєстру актів цивільного стану згідно ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України.

 

Відділ з організації надання адміністративних послуг ВЦА м.Торецьк