тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЛІКУВАННЯ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ В РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ВІДДІЛЕННЯХ САНАТОРНО-КУРОРТНИХ ЗАКЛАДІВ ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ І ТРАВМ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ

ТОРЕЦЬКЕ МІСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЛІКУВАННЯ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ В РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ВІДДІЛЕННЯХ САНАТОРНО-КУРОРТНИХ ЗАКЛАДІВ ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ І ТРАВМ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ

Хто має право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм?

Статтею 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105) визначена єдина соціальна послуга за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Відповідно до статті 29 Закону № 1105 право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) має застрахована особа для забезпечення відновлення здоров’я.

Пунктом 3 частини першої статті 1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464 визначено, що застрахована особа – фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.

Згідно із статтею 19 Закону № 1105 право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Отже, для отримання лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду особа повинна бути застрахованою за соціальним страхуванням на момент настання страхового випадку.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб здійснюється за профілями медичної реабілітації:

  1. Нейрореабілітація:

– підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них);

– підгострий період черепно-мозкових травм.

  1. М’язово-скелетна реабілітація:

– підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних);

– підгострий період опіків;

– ревматологічні захворювання (ревматоїдний артрит, артропатії, подагра, спонділоартрит).

  1. Кардіо-пульмонарна реабілітація:

– підгострий період інфаркта міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них);

– стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них);

– підгострий період після операцій на серці;

– підгострий період захворювань легень (стан після пневмонії, бронхоектатична хвороба, обструктивна хвороба легенів, плеврити);

– підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу  гнійних процесів нетуберкульозного характеру;

– цукровий діабет (у тому числі для дітей- членів сім’ї).

  1. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО:

– порушення адаптації;

– розлади по’вязані із споживанням їжі;

– неорганічні розлади сну;

– соматоформні розлади;

– неврастенія.

  1. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору:

– підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

  1. Реабілітація при порушені перебігу вагітності:

– ускладнена вагітність.

  1. Інша (соматична) реабілітація:

– підгострий період після оперативних втручань  на органах травлення;

– підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії);

– підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

Механізм направлення в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.

Застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні. Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням у відповідному санаторії з урахуванням профілю медичної реабілітації. Далі Фонд узгоджує із санаторієм можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого, після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

Окрім цього, застрахованій особі, яка направляється на лікування в реабілітаційне відділення санаторно – курортного закладу, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування  у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотному напрямку) (окрім реабілітаційного лікування порушення перебігу вагітності).

Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування, затверджений наказом виконавчої дирекції Фонду, розміщується на офіційному веб-сайті Фонду за посиланням:

http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/952253;jsessionid=8C3A0953D9CE8359A51BEF9E017B92D1

Додаткову інформацію можна отримати звернувшись до Торецького міського відділення Фонду за адресою: м. Торецьк, вул. Маяковського, 34 або за тел. 4-09-68

 

Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва ВЦА м.Торецьк