тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

29 серпня 2019 року Указом Президента України від 23.08.2019 №621/2019 встановлено День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Більше 5 років триває російсько-українська війна. За оцінками Організації Об’єднаних Націй, вона є одним із найсмертоносніших конфліктів у Європі з часів Другої світової війни. Жертвами російської агресії в Україні стали більше 40 тисяч осіб. Понад 13 тисяч із них загинули. Майже 1,5 мільйона мешканців сходу України вимушено покинули домівки. У березні – квітні 2014 року російсько-терористичні війська окупували більше семи відсотків східної території України.

Українці мобілізували всі ресурси на захист незалежності своєї країни. З 2014 року з міста Торецьк та прилеглих селищ тільки від міського військового комісаріату на військову службу у Збройних Силах України вступили 303 мешканця. Виконуючи військовий обов’язок, три мужніх Героя загинули, один – помер від захворювання, отриманого під час захисту Батьківщини.

Віддаючи честь тим, хто своєю мужністю та відвагою, непереможним бойовим духом та професіоналізмом відстоював право нашого народу на свободу та незалежність України 14 жовтня 2016 року до Дня Захисника на території міста встановлено пам’ятний знак захисникам України, полеглим за визволення міста Торецьк.

Вшановуючи пам’ять захисників, 21 липня 2017 року в будівлі військово-цивільної адміністрації м. Торецьк створено пам’ятну експозицію з 49 портретами Героїв, які загинули, боронячи суверенітет і цілісність України, на території нашого міста.

Цього року до п’ятої річниці визволення міста Торецьк в закладі загальної середньої освіти №10 та ЗЗСО «Художньо-естетична гімназія» в пам’ять про наших земляків, які незламно стояли за мирне небо над Україною встановлено меморіальні дошки захисникам України – Геннадію Парасочці та Миколі Кренджеляку. 
Ці пам’ятні місця завжди будуть нагадувати нам про честь, мужність та відвагу людей, що не шкодують власного життя заради миру і спокою у нашій державі.

Сьогодні ми вдячні всім військовослужбовцям України, які протистоять російській агресії, за їх відданість присязі, справжній героїзм та незламний український дух.
Згадаймо всіх захисників України, хто поклав життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України! Вшануймо їх хвилиною мовчання…
Співчуваємо рідним і близьким та вклоняємося світлій пам’яті українських воїнів. Слава Україні! Слава українським воїнам!

29 серпня в будівлі військово-цивільної адміністрації м.Торецьк за участю заступників керівника ВЦА м. Торецьк Юрія Євсікова та Олени Кульбачної, військовослужбовців Торецького міського військового комісаріату, 53-ї окремої механізованої бригади відбулось покладання квітів до пам’ятної експозиції загиблим захисникам. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України та встановили портрет Тихона Курбатова – військовослужбовця, який загинув 25 серпня, захищаючи Україну від російської агресії. 
Пам’ятну експозицію доповнено Указом Президента України про присвоєння звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» військовослужбовцю 24 бригади Андрію Волосу, який загинув у червні 2018 року під час військової служби в смт Північне м. Торецьк.

Продовжились заходи до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України покладанням квітів до пам’ятного знаку захисникам України, полеглим за визволення міста Торецьк, за участю керівництва ВЦА м. Торецьк та військовослужбовців Торецького міського військового комісаріату, 53-ї окремої механізованої бригади.

З нагоди пам’ятної дати педагоги та учні закладу загальної середньої освіти №10 та ЗЗСО «Художньо-естетична гімназія» поклали квіти до пам’ятних дощок захисникам України – Геннадію Парасочці та Миколі Кренджеляку.

З метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і 
учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму 29 серпня 2019 року о 10:00 годині військово-цивільною адміністрацією міста Торецьк оголошено міську хвилину мовчання.