тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Інформація стосовно укладання договору за новою моделлю організації договірних відносин з надавачами комунальних послуг

Шановні мешканці міста!

Відповідно до Закону України «Про особливості права здійснення права власності у багатоквартирному будинку» власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками відповідного багатоквартирного будинку, незважаючи на те чи створено в будинку ОСББ. З 01.05.2019 року набрав чинності Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі Закон). Зазначеним Законом, поміж іншого, запровадився принципово новий механізм договірних відносин між надавачами та споживачами комунальних послуг. Зокрема, споживачам надається можливість обрати одну з трьох моделей організацій договірних відносин шляхом прийняття відповідного рішення співвласниками багатоквартирного будинку, а саме:

– кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);

– від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір);

– об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.

Також звертаємо Вашу увагу, що за нормами Закону послуги з розподілу та постачання електричної енергії та природного газу надають виключно на підставі індивідуальних договорів, а технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

Рішення про вибір моделі організації договірних відносин приймається на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку. Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Після обрання моделі організації договірних відносин, Ви, як співвласник багатоквартирного будинку, можете звернутись до надавачів комунальних послуг для укладання договору за обраною моделлю.

Варто відзначити, що у випадку, якщо співвласники багатоквартирних будинків, не оберуть модель організації договірних відносин до 01.05.2020, зі споживачами буде укладено індивідуальні договори на умовах відмінних від тих, що можуть бути у випадку обрання моделі організації договірних відносин, а саме: технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, буде здійснюватись співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників.

 У перехідний період з 01.05.2019 та до моменту укладання договору за новою моделлю організації договірних відносин, діючими залишаються чинні договори на надання комунальних послуг.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо співвласникам багатоквартирних будинків обрати одну з моделей організації договірних відносин з надавачами комунальних послуг.

 

Управління житлово-комунального господарства ВЦА м.Торецьк