тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Підведені підсумки проведення Тижня охорони праці у місті Торецьк

05.06.2019 відбулося сумісне засідання Оргкомітету з підготовки та проведення в місті Торецьку в 2019 році заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці (далі Оргкомітету) та міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення (далі Ради), на якому були підведені підсумки проведення Тижня охорони праці у місті Торецьк.

До виконання Плану заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні, який проходив в 2019 році під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці» долучилися 30 підприємств та установ міста. На засіданні були розглянуті інформаційні матеріали, надані Оргкомітету підприємствами та установами  за групами:

Добувна промисловість:

ТДВ «ОП «Шахта імені Святої Матрони Московської», ЗФ «Щербинівська» ТОВ «Донінтервугілля», ДП «Торецьквугілля» в тому числі відокремлені підрозділи «Автобаза», «РМЗ», «УМТП», шахти «Центральна», «Торецька»,  «Північна».

Інші галузі промисловості та комунальне господарство:

«Дзержинськтепломережа», ВУВКГ КП «Вода Донбасу»,  ТОВ «НВО «Інкор і Ко»,  КП «Торецьккомсервіс», ТОВ «Новгородський гідро-механічний завод», ПП «Техноком Н», АКП «Комунальник».

Охорона здоров’я:

КНП «Центральна міська лікарня», ВСП КЗОЗ «Обласна клінічна психіатрична лікарня»  КЛПЗ «Міський психоневрологічний диспансер м.Торецьк», КНП «Центр первинної медико–санітарної допомоги», міська стоматологічна поліклініка м.Торецьк, ВСП КЗОЗ «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» м.Торецьк, ВСП КЗОЗ «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер м.Краматорськ» в м.Торецьк».

Освіта і культура:

Управління освіти (ЗЗСО, заклади дошкільної та позашкільної освіти), Торецький професійний ліцей, ВНЗ КФВ «Торецький музичний коледж», Донбаський державний коледж технологій та управління, відділ культури (музична школа, 9 бібліотек, музей історії міста, будинок культури смт Неліпівка, БНТ смт Щербинівка, Палац культури «Україна»).

Установи соціальної сфери:

Управління соціального захисту населення ВЦА, Територіальний центр соціального обслуговування (надання послуг), Торецьке об’єднане управління ПФУ Донецької обл., Торецький міський центр зайнятості.

Після ретельного розгляду матеріалів та обговорювання,  Оргкомітет визначив підприємства та установи міста, на яких активно пройшов Тиждень з охорони праці та прийняв рішення відзначити ці колективи Почесними грамотами: 

1. В групі «Добувна промисловість»:

ЗФ «Щербинівська» ТОВ «Донінтервугілля»;

ВП «Шахта «Торецька» ДП «Торецьквугілля».

2. Серед підприємств інших галузей промисловості та комунального господарства

в/о «Дзержинськтепломережа» ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

3. Серед підприємств та закладів охорони здоров’я:

КНП «Центральна міська лікарня» м.Торецька;

КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” м.Торецька;

відокремлений структурний підрозділ КЗОЗ “Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер” м.Торецьк.

4. Серед закладів освіти та культури:

Міське управління освіти військово-цивільної адміністрації міста Торецьк;

відділ культури військово-цивільної адміністрації м.Торецьк;

Торецький професійний ліцей.

5. В соціальній сфері:

Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Торецьк;

Торецький міський центр зайнятості.

На засіданні було зазначено, що план заходів, із відзначення Дня охорони праці в місті Торецьк у 2019 році, затверджений на засіданні Оргкомітету  12.04.2019, виконано у повному обсязі.

За другим питанням порядку денного засідання було проаналізовано питання профілактики та стану виробничого травматизму і професійних захворювань.  Відмічалося, що за 5 місяців 2019 року на підприємствах м. Торецька зареєстровано 15 випадків виробничого травматизму, з них: 2 – зі смертельним наслідком, 2 – з тяжкими наслідками.

Найменування підприємств

5 місяців  2019

5 місяців  2018

+/- до 2018р.

Нещасні випадки на виробництві, всього:

15

14

+1

у т.ч. по вугільній галузі (КВЕД 05.10)

14

13

-1

у т.ч. смертельних

2

1

+1

у т.ч.:

     

Відокремлені підрозділи

ДП «Торецьквугілля»

14

12

+2

Філія ЗФ «Щербинівська»

 ТОВ «Донінтервугілля»

1

1

±0

КЛПУ «Міський протитуберкульозний диспансер м. Торецька»

0

1

-1

Профзахворювання:

     

у т.ч. по вугільній галузі

29

27

+2

у т.ч.:

     

Відокремлені підрозділи

ДП «Торецьквугілля»

28

26

+2

ТДВ «ОП «Шахта імені Святої Матрони Московської»

1

1

±0

Всі профзахворювання припадають на добувну промисловість. У структурі профпатологій за І квартал 2019 р. радикулопатія становить 7 випадків (36,5%) від загальної кількості профзахворювань, інша хронічна обструктивна хвороба легень-5 випадків (26,4%), пневмоконіоз – 4 випадки (21,2%), впливи вібрації – 2 випадки (10,6%), нейросенсорна втрата слуху – 1 випадок (5,3%).

За професіями 100% виявлених професійних захворювань за І квартал 2019р. спостерігається у підземної групи робітників: забійників на відбійних молотках, гірників очисного забою,  прохідників та ін. Найбільшу кількість  профзахворювань діагностовано у працівників  віком від 41 до 50 років – 11 осіб (57,4%). Найчастіше отримують професійні захворювання працівники, які відпрацювали у важких та шкідливих умовах від 15 до 45 років – 15 осіб або 74% від усієї кількості профзахворювань.

Проаналізував питання стану виробничого травматизму та професійних захворювань за 1-й квартал 2019 року та станом на 01.06.2019 року у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року у місті Торецьк», Рада прийняла рішення рекомендувати: Керівникам підприємств, де сталося зростання виробничого травматизму, а також в наявності в 2019 році випадки виробничого травмування з тяжкими та смертельними наслідками забезпечити контроль за дотриманням технологічних вимог і вимог техніки безпеки, виконання інструкції з охорони праці, застосовувати дієві заходи до винних за порушення, що привели до травмування людей.

Були прийняті рішення щодо якості проведення медичних оглядів, а саме: Голові комісії по проведенню мед оглядів рекомендовано укомплектувати бригади спеціалістів, які беруть участь в проведені профілактичних медичних оглядів осіб зі шкідливими умовами праці, всім необхідним обладнанням та взяти під особистий контроль проведення періодичних медичних оглядів робочих промислових підприємств.

Лікарям, які беруть участь в проведені медичних оглядів, з метою раннього виявлення професійних захворювань, раціонального працевлаштування виявлених хворих, забезпечити своєчасне обстеження і консультацію осіб з виявленою підозрою на професійну патологію в спеціалізованих ЛПЗ; забезпечити 100% ЕКГ- обстеження робітників промислових підприємств у віці старше 40 років; забезпечити 100% рентгенологічне обстеження робітникам, що працюють в контакті з пилом. Після проведення періодичних медичних оглядів інформувати завідуючих амбулаторіями ЗП-СМ про вперше виявлених хворих з метою своєчасного узяття їх на диспансерний облік.

Керівникам підприємств, організацій, закладів міста рекомендовано:

Забезпечити виконання Положень договорів між лікувально – профілактичними закладами міста і підприємствами в частині попередньої і остаточної оплати медичних періодичних оглядів в установлені договорами терміни, забезпечити своєчасне раціональне працевлаштування часто – тривало хворих працюючих осіб, які мають протипоказання для роботи в шкідливих умовах праці, звернувши особливу увагу на осіб з професійною патологією.

 

З питання посилення пожежної безпеки у пожежонебезпечний період в місті Торецьк та на території прилеглих селищ і міста Залізне докладав заступник начальника загону з організації запобігання надзвичайним ситуаціям 22 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області підполковник служби цивільного захисту Замазий А.П., який застеріг, що із настанням спекотної погоди почастішали випадки  виникнення пожеж в природних екосистемах.  Найчастіше пожежі виникають через людську недбалість та неуважність. Саме випалювання сухої трави, очерету призводить до виникнення масштабних лісових пожеж, пожеж хліба на хлібних масивах.

 За 5 місяців 2019 у м. Торецьку виникло 56 пожеж (2018-36 (+55%), на пожежах було пошкоджено 5  житлових будинків, знищено 25 господарських споруд, 24 пожежі виникло на відкритій території (горіння сміття, сухої рослинності, лісосмуг). Матеріальний збиток від пожеж склав 970 тис гривень. На пожежах загинуло 3 людини (2018-1 (+200%).

Людська необережність з вогнем залишається найпоширенішою причиною виникнення пожеж. Через  це сталося 75 % займань. Людина є головним джерелом пожежної небезпеки, тому діяльність щодо попередження пожеж має бути певною мірою зорієнтована на протистояння неправильній, неадекватній та інколи злочинній поведінці громадян.

Одже, для посилення пожежної безпеки у пожежонебезпечних період в місті Торецьк та на території прилеглих селищ і міста Залізне, Рада затвердила рішення:

Керівникам підприємств, установ, організацій, головам селищних  рад, міському голові м.Залізне:

1.1. Організувати влаштування захисних протипожежних смуг, прибирання сухої рослинності, несанкціонованих звалищ сміття навколо населених пунктів, лісосмуг, хлібних масивів.

1.2. З працівниками, службовцями провести додаткові протипожежні інструктажі.

1.3. На виконання вимог глави 10 Кодексу Цивільного захисту України, ДСТУ 5058:2008, Постанови КМУ №444 від 26.06.2013 р., підготувати розпорядження та план заходів з навчання населення правилам пожежної безпеки в побуті та громадських місцях на 2019 рік.

1.4. Розробити програми навчання населення за місцем проживання з питань пожежної безпеки (ППБ), а також графіки його проведення, визначити місця для проведення навчання населення та консультативні пункти.

1.5. Додатково перевірити засоби пожежогасіння, при виявлені будь-яких недоліків негайно організувати їх усунення або заміну.

1.6. Провести практичне відпрацювання планів евакуації на випадок виникнення пожежі.

2. Головам селищних рад, міському голові м.Залізне:

2.1.Організувати виготовлення та розміщення серед різних верст населення листівок на протипожежну тематику. До цієї роботи долучити вуличні  та квартальні комітети.

2.2. Організувати спільні рейди та відпрацювання житлового сектору, де проживають соціально незахищені громадяни та неблагополучні сім’ї із представниками соціальних, комунальних служб, охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, особового складу пожежно-рятувальних підрозділів.

3. Керівникам Дзержинського ВУВКГ, ТОВ «Новгородський ККГ» провести ремонт вуличних пожежних гідрантів.

Прийняті рішення доведено до відома виконавців, хід виконання контролюється міською радою з питань безпечної життєдіяльності населення.

Управління соціального захисту населення ВЦА м. Торецьк